Home Polo Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Superliga, etapa 8: Dinamo - Sportul Studențesc Corona 10-13 (2-4, 1-5, 5-2, 2-2) și 8-12 (2-3, 0-5, 2-2, 4-2).

Teohari_cu_Sportul_StudPoloiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii cu două meciuri disputate în bazinul propriu cu rivala din meciurile pentru bronz din ultimii ani, Sportul Studențesc Corona. Oaspeții, cu o echipă întărită față de sezonul trecut, s-au impus în ambele întâlniri. De fiecare dată, decisivă a fost repriza a doua, care le-a adus ”studenților” avantaj consistent la pauza mare.

În partea a doua a jocului, Dinamo a revenit, dar fără să poată egala pe tabelă. În primul meci, diferența a fost comprimată la numai un gol, 10-11 la începutul sfertului patru, dar oaspeții au punctat duă aceea de încă două ori, trecându-și cele trei puncte în cont.