Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Trei puncte clare, cu CSU Galati, in etapa a 6-a

Divizia A1, etapa 6: Dinamo – CSU Galați 3-0 (25-14, 25-14, 25-22)

Aparare_cu_TGMVoleibalistele de la Dinamo au încheiat turul de forță din ultima săptămână cu o victorie clară, care le aduce încă trei puncte în clasamentul Diviziei A1. În șapte zile, jucătoarele antrenate de Branko Gajic au susținut patru meciuri, trei în campionat și unu în Cupa României.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Trei puncte clare, cu CSU Galati, in etapa a 6-a]

Volei feminin. Una rece, alta calda la Lugoj

Mathews_cu_TGMVoleibalistele de la Dinamo au cedat miercuri la Lugoj, în etapa a 5-a a Diviziei A1, scor 3-2 pentru CSM, dar și-au arătat adevărata valoare a doua zi, când au învins echipa bănățeană cu 3-0, tot pe terenul acesteia, și s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Una rece, alta calda la Lugoj]

Volei feminin. Victorie importanta, de trei puncte cu Tg. Mures

Divizia A1, etapa 4: Dinamo – CSU Medicina CSS Tg. Mureș 3-0 (25-18, 25-22, 25-21)

Et._4_Din_TgMVoleibalistele de la Dinamo mențin ștacheta ridicată în Divizia A1. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus sâmbătă în numărul minim de seturi cu Medicina CSU Tg. Mureș, un adversar incomod, care în sezonul trecut a pus probleme mari echipei alb-roșii.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie importanta, de trei puncte cu Tg. Mures]

Volei. Prima infrangere, pe terenul campioanei Alba Blaj

Divizia A1, etapa 3: CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0 (15, 16, 23)

VF__1Voleibalistele de la Dinamo au pierdut la Blaj, în etapa a treia a Diviziei A1, după o oră 15 minute de joc. Setul trei a fost singurul echilibat, cu Dinamo conducând pe final, 23-21. Gazdele au închis însă meciul cu unul dintre punctele lor forte, serviciul.

Citeşte mai mult... [Volei. Prima infrangere, pe terenul campioanei Alba Blaj]

Volei feminin. Victorie frumoasa, Dinamo – Bacau 3-2

Divizia A1, etapa 2: Dinamo – Știința Bacău 3-2 (25-20, 23-25, 25-21, 25-27, 15-10)

boscacci_cu_BacauFetele de la Dinamo au obținut o victorie frumoasă în etapa a doua a Diviziei A1, în fața uneia dintre rivalele tradiționale, Știința Bacău. Meciul, disputat miercuri în Sala Dinamo, a fost extrem de palpitant, cu mingi care au ținut spectatorii cu sufletul la gură.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie frumoasa, Dinamo – Bacau 3-2]