Home Volei masculin

Volei masculin

Volei masculin. Inca trei puncte importante pentru baietii nostri

Divizia A1, etapa a 14-a: CSM Câmpia Turzii - Dinamo 0-3 (16-25, 27-29, 13-25)

Despotovski_5Voleibaliștii de la Dinamo și-au respectat statutul de favoriți în deplasarea de la Câmpia Turzii și cu o victorie în minimum de seturi și-au consolidat locul 4 în clasamentul Diviziei A1, unde au acumulat 25 de puncte. Singurul set în care a existat un pic de suspans a fost cel secund, care a fost închis ”în prelungiri”, însă celelalte două parțiale au fost la discreția băieților noștri.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Inca trei puncte importante pentru baietii nostri]

Divizia A1, etapa 13: Dinamo - Universitatea Cluj-Napoca, scor 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

VB_Ionescu_100Voleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont încă trei puncte importante, obținute în urma unei victorii fără drept de apel. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au avut nevoie de numai 62 de minute pentru a închide conturile cu echipa clujeană, la care cel mai bun jucător a fost ex-dinamovistul Marius Șoloc (11 puncte).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo castiga, Alexandru Ionescu – un transfer pentru viitorul echipei]

Volei masculin. Debut de retur perfect, cu trei puncte uriase

Divizia A1, etapa 12: Dinamo - CSM București 3-1 (25-21, 29-27, 23-25, 25-21)

Miseikis_cu_CSMVoleibaliștii de la Dinamo au reluat campionatul intern cu o victorie extrem de importantă, obținută în fața uneia dintre echipele situate în partea superioară a clasamentului. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au făcut un meci foarte bun cu CSM București și au obținut toate cele trei puncte puse în joc. Dinamo a acumulat astfel 19 puncte, exact cât are și CSM București (în tur, alb-roșiii s-au impus acasă la CSM cu 3-2).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Debut de retur perfect, cu trei puncte uriase]

Cupa României, sferturi de finala: Dinamo - Steaua 3-0 (25-18, 25-16, 25-18)

VM_victorie_cu_SteauaVoleibaliștii de la Dinamo s-au calificat en-fanfare în Turneul Final 4 al Cupei României după ce au învins fără drept de apel rivala bucureșteană, Steaua. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au făcut un meci excelent, aproape fără fisură, și nu le-au dat nicio șansă oaspeților. Cu cei trei jucători nou veniți în sextetul de bază (Despotovski, Miseikis și Cuk), Dinamo a arătat foarte bine.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo, calificare en fanfare in turneul Final 4 al Cupei României!]

Volei masculin. Dinamo – Steaua, pentru un loc in Final 4

VB_Din_vs_St_07Voleibaliștii de la Dinamo joacă mâine pe teren propriu primul meci oficial din 2019. Partida are o miză specială: calificarea în turneul Final 4 al Cupei României. Și adversarul este unul pe măsură: rivala tradițională Steaua. Întâlnirea va fi găzduită de Sala Dinamo, de la ora 12:00. Pe teren se vor afla și jucătorii nou veniți în tabăra antrenată de Daniel Rădulescu.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo – Steaua, pentru un loc in Final 4]

Pagina 30 din 74

<< Început < Anterior 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)