| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza I, partida 2 |
|
Meciul cu numărul doi din cadrul primei faze a playoff-ului diviziei A1, s-a desfasurat aseară, în sala Extreme din București și s-a terminat cu victoria dinamoviștilor care au obținut victoria cu scorul de 3-2, la capătul unei partide extrem de disputate. Meciul a început în nota de dominare, pe alocuri categorică, a elevilor antrenorului Daniel Rădulescu. Primul set a fost de la prima minge și până la ultima, al dinamoviștilor care au condus permanent, scorul ajungând, la un moment dat, la 20-14, pentru ca, în final, să fie 25-16, fără ca Dinamo să lase impresia că forțeaza prea mult. Setul doi a fost câștigat cam în aceeași manieră de către dinamoviști iar diferențe de scor cum ar fi 12-6 și 20-11, spun totul despre cine a condus ostilitățile în teren. Setul s-a terminat cu un categoric 25-16 iar noi ne uitam la ceas să vedem dacă meciul va dura mai mult de o oră. Și a durat chiar două pentru că antrenorul Zalăului a făcut o mutare inspirată, introducând în teren un jucător, Gheorghiță, care a limpezit jocul REMAT-ului și, de la 19-17 pentru Dinamo în setul 3, Zalăul a întors soarta jocului și a câștigat setul cu 25-22. Citeşte mai mult... [Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza I, partida 2] |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza I, partida 1 |
|
Primul meci din play-off, al băieților s-a desfășurat la Zalău și - după cum o arată scorul intâlnirii - partida a fost foarte echilibrată. Dinamoviștii au condus cu 2-1, iar în setul patru puțin a lipsit ca să reușească să să încheie jocul. Partida s-a încheiat însă cu o victorie în tie-break a gazdelor iar noi sperăm ca rezultatul celei de-a doua partide, de miercuri 13 martie, care se va juca în sala Extreme din Capitală, să amâne deznodământul confruntării până la meciul decisiv. Chiar dacă, în cazul victoriei dinamoviștilor în partida care se va desfășura miercuri, urmează o a treia întâlnire, la Zalău, sperăm ca Dinamo să ajungă în semifinale pentru că primul meci a demonstrat că Dinamo are resurse pe care, dacă le utilizează cu atenție, ar putea să își depășească adversara din această fază a competiției. Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu: 11 martie, ora 1430 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: etapa a 22-a |
|
Dinamo București vs LPF Piatra Neamț: 3-0 (25-18; 25-23; 25-19)
Antrenorul Daniel Rădulescu a început partida cu următorul sextet: Filip Despotovski, Paul Craciun, Marius Șoloc, Bogdan Mureșan, Bogdan Dobre, Cristian Dincă și liberoul Alexandru Călin. Au mai jucat Ricardo Pătran și Răzvan Olteanu. Pentru amatorii de statistici ar fi interesant de văzut și datele ce rezultă din clasamentul final: Dinamo a disputat 20 de partide, dintre care a câștigat 10 cu 3-0 sau 3-1 și a pierdut tot atâtea cu scorul de 3-0 și 3-1 și doar una cu scorul de 2-3. În play off, Dinamo va juca cu formația clasată pe locul III, Remat Zalău. Prima partidă se va juca la Zalău, pe 9 martie, urmată de returul la București pe 13 martie și – în caz de egalitate la victorii - se joacă al 3-lea meci la Zalău, pe 17 martie. În campionat, Dinamo a învins la București Rematul cu 3-1 și a pierdut cu acelasi scor la Zalău. Dinamo poate să treacă de Remat, pentru că are un lot valoros care, dacă nu ar fi avut ghinionul unor accidentări, acum ar fi jucat de pe alte poziții. Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 5 martie, ora 1015 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: etapa a 20-a |
|
Dinamo Bucureşti vs CSU Craiova: 1-3 (24-26; 23-25; 25-21; 24-26)
După cum ne aşteptam, meciul a fost extrem de disputat, cu răsturnări spectaculoase de situaţie, dar de fiecare dată finalurile de set au fost tranşate în favoarea craiovenilor. Chiar şi în setul patru, când dinamoviştii au avut minge de set la 24-22, craiovenii au revenit şi au câştigat. În etapa următoare Dinamo are pauză, ultima partidă înaintea playoff-ului urmând să se desfăşoare la Bucuresti unde echipa noastră va primi vizita voleibaliştilor din Piatra Neamţ. În aceste condiţii, cel putin teoretic, Dinamo va rămâne pe poziţia a 6-a în ierarhia naţională. Autorul articolului şi foto: Mihai Neaşcu – CS Dinamo, 26 februarie 2013, ora 1130 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: etapa a 18-a |
|
Chiar daca dinamoviştii au câştigat clar partida de sâmbătă, cu eterna rivală, Steaua, nu se poate spune că meciul a fost uşor. În criză de puncte, steliştii au făcut tot posibilul să câştige, dar echipa antrenorului Daniel Radulescu este în creştere de formă şi nu a dat prea multe speranţe adversarilor. În prezent, dinamoviştii ocupă locul 6 în clasament, cu 25p şi mai sunt trei meciuri de disputat până la play-off. Autorul articolului şi foto: Mihai Neacşu - CS Dinamo, 19 februarie 2013, ora 1100 |
Pagina 74 din 85
<< Început < Anterior 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Următor > Sfârşit >>În perioda 31.05 - 1.06.2026 inclusiv, BAZINUL ESTE ÎNCHIS.
Abonamentele de înot agrement se prelungesc automat cu 2 zile (cu excepția AGR 365), iar şedințele de inițiere se reprogramează pe WhatsApp la 0740 100 030.
CS Dinamo vă urează o minivacanță frumoasă!

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI
ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI