|
Baschet – Divizia A, masculin: etapa a 20-a |
|
Poli CSS Unirea Iași – Dinamo București: 73-83
Nici un moment nu s-a pus problema câștigătoarei în partida de la Iași, chiar dacă ieșenii, prin minutul 23 al partidei au reușit să revină, să egaleze scorul la 49-49, după care chiar să și preia conducerea pentru foarte puțin timp.
Cu un lot mai valoros și cu Shemik Thompson în zi bună, dinamoviștii au reușit să câștige la o diferență de 10 puncte un meci pe care l-au controlat în permanență.
În etapa viitoare, Dinamo va întâlni ocupanta locului II al clasamentului, Gaz Metan Mediaș, o formație care anul acesta se bate la titlu. Cum însă în sport orice partidă este deschisă oricărui rezultat, dinamoviștii au șansa lor dacă vor prinde o zi în care să joace perfect.
|
|
|
Volei feminin – Cupa României 2014. Dinamo, în finală |
|
Un articol de Alexandru Enciu
Dinamo Romprest – CSM București 3-2 (26-24, 26-28, 22-25, 25-17, 15-9)
Dinamo Romprest și-a respectat statutul de favorită și s-a calificat în ultimul act al Cupei României la volei feminin, după o semifinală frumoasă și plină de tensiune disputată în compania echipei CSM București. Meciul s-a desfășurat sâmbătă, în Sala Sporturilor din Constanța, iar jucătoarele antrenate de Marian Constantin au fost nevoite să-și pună în valoare tot arsenalul pentru a se impune în fața unei formații care a arătat o cu totul altă determinare față de jocurile din campionat, câștigate de Dinamo cu 3-0. În primul set, cele două echipe și-au împărțit perioadele de dominare. CSM a condus până la 18-15, însă Dinamo a revenit pe final și a închis tabela în prelungiri, grație experienței jucătoarelor sale.
Read more... [Volei feminin – Cupa României 2014. Dinamo, în finală]
|
|
Handbal. Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României |
|
Cupa României FAN Courier; etapa I: Dinamo – CSM București 20-18 (12-10)
Handbaliștii de la Dinamo își continuă seria de victorii pe semicerc, indiferent de competiția în care evoluează. Campionii s-au calificat duminică în optimile Cupei României, după un meci de mare luptă cu CSM București.
Read more... [Handbal. Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale Cupei României]
|
|
|
Volei masculin. Challenge Cup. Calificare în optimi cu set de aur |
|
Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)
Unirea Dej – Dinamo 3-0 (25-20, 25-19, 25-22). Set de aur: 9-15
Echipa masculină de volei Dinamo București s-a calificat în optimile de finală ale Challenge Cup, după ce a câștigat setul de aur disputat în meciul cu Unirea Dej. Ardelenii au reușit să se impună în partida disputată marți seara pe teren propriu cu același scor înregistrat în prima manșă, la București, 3-0, astfel că echipa calificată în faza următoare a fost stabilită în urma unui set scurt.
Foto: Prima manșă din optimi este programată pe 14 ianuarie, la București
Read more... [Volei masculin. Challenge Cup. Calificare în optimi cu set de aur]
|
|
Baschet – Divizia A, masculin: etapa a 20-a |
|
Dinamo se deplasează miercuri, la Iași, pentru o partidă contând pentru etapa a 20-a
Miercuri, 1 februarie, echipa de baschet a Clubului Dinamo București, se deplasează la Iași pentru partida cu Poli CSS Unirea, din cadrul etapei a 20-a a Diviziei A.
Întâlnirea nu se anunță a fi una ușoară, având în vedere că jucăm în deplasare, însă Unirea este o echipă mai slab cotată decât Dinamo, situându-se pe locul 15 în clasament, cu doar 18 puncte, adică 4 puncte mai puțin decât formația noastră. Situația din clasament ne dă speranțe pentru un rezultat pozitiv în contul echipei noastre care are mare nevoie de cât mai multe victorii acum, când au mai rămas doar 10 etape din acest campionat.
Întâlnirea se va desfășura în Sala Sporturilor din Iași, cu începere de la ora 1800.
|
|
|
|
|
<< Start < Prev 711 712 713 714 715 716 717 718 719 720 Next > End >>
|
|
Page 712 of 862 |