Clubul Sportiv Dinamo București
Handbal. Ne ramane campionatul intern. Duminica, derby cu Steaua

Liga Campionilor, etapa 7: Dinamo – Skjern Handball 23-36 (8-18)

Mocanu_cu_Skjern.jpgHandbaliștii de la Dinamo au cedat joi pe teren propriu, în fața liderului Grupei C a Ligii Campionilor. Alb-roșiii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au avut un start bun, când au condus cu 5-3 pe fondul câtorva parade bune ale lui Irimuș, dar au făcut ulterior greșeli în atac, pe care danezii le-au speculat prin contraatacuri nemiloase. Skjern și-a asigurat practic victoria încă din prima repriză.

Read more... [Handbal. Ne ramane campionatul intern. Duminica, derby cu Steaua]

Dinamo__vs__Schaffhausen__24.jpgHandbaliștii de la Dinamo dispută joi, de la ora 19:00, pe teren propriu, cel de-al șaptelea meci din Grupa C a Ligii Campionilor. La București vine liderul grupei, Skjern Handball (Danemarca), echipă ce are opt puncte în clasament (4 victorii - 2 înfrângeri). În meciul din Danemarca, Skjern s-a impus cu 39-28. În ultima etapă, formația daneză s-a impus acasă, 32-22 cu Kadetten Schaffhausen, în timp ce Dinamo a cedat la Leon (29-32).

Read more... [Handbal. Liga Campionilor, Dinamo - Skjern. ”Obiectivul nostru este acela de a omogeniza echipa si de a obtine maximum din acest joc”]

Handbal. Dinamo joaca azi în Spania cu Ademar Leon, in Liga Campionilor

sajad_cu_leonDupă două săptămâni de pauză, campioana României își reia meciurile în Liga Campionilor și în campionatul intern. Până la finele anului, în numai o lună și jumătate, Dinamo va avea de disputat 11 partide. Prima dintre ele este programată azi, în Spania, în etapa a șasea a Ligii Campionilor. Alb-roșiii vor întâlni Abanca Ademar Leon în cea de a a șasea rundă a competiției, de la 20:30 (ora României).

Read more... [Handbal. Dinamo joaca azi în Spania cu Ademar Leon, in Liga Campionilor]

Liga Campionilor, etapa 6: Abanca Ademar Leon - Dinamo 32-29 (18-15)

echipa_cu_ademarJPGDupă două săptămâni de pauză, Dinamo a avut ritm la Leon, jocul a fost mai bun decât cel de la București, din urmă cu trei săptămâni, dar victoria a revenit tot echipei spaniole. Ionuț Irimuș, cu intervenții foarte bune în poartă, Vadim Gayduchenko (8 goluri, prestație foarte bună), Descat și Sajad Esteki (ambii cu câte 5 reușite) au ținut echipa în joc până în ultimul minut.

Read more... [Handbal. Dinamo cedeaza la Leon, intr-un final disputat. Gayduchenko, opt goluri]

Liga Națională, etapa 9: Politehnica Iași – Dinamo 31-36 (14-19)

Gavriloaia_cu_TimisoaraHandbaliștii de la Dinamo au reluat șirul victoriilor în Liga Națională. După două înfrângeri în campionat, alb-roșiii s-au impus la Iași cu 36-31 și au revenit pe prima poziție a clasamentului (21 de puncte / un meci în plus față de celelalte contracandidate, care vor disputa meciurile din etapa a 9-a pe data de 5 noiembrie). Gavriloaia și Șandru au fost principalii marcatori la Iași.

Read more... [Handbal masculin. Victorie la Iasi, Dinamo revine pe prima pozitie in Liga Nationala]

<< Start < Prev 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 Next > End >>

Page 747 of 823

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948