Home
Clubul Sportiv Dinamo București
Handbal. Dinamo s-a calificat fara probleme in sferturile Cupei Romaniei

Et_14_Sandru_Din.jpgHandbaliștii de la Dinamo au încheiat anul 2015 cu o nouă victorie. Joi, în optimile Cupei României, jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus in deplasare la Focșani, cu scorul de 46-33 (18-10). Roș-albii s-au calificat astfel în sferturile de finala. Au marcat: Sandru 12 goluri, Ragot 9, Asoltanei 5, Zulfic 5, Vancea 5, Savenco 4, Balut 3, Mironescu 2 si Mousavi 1.

Read more... [Handbal. Dinamo s-a calificat fara probleme in sferturile Cupei Romaniei]

Handbal. LN-etapa 17. Victorie clara la Galati, avansul se mentine

Danubius Galați – Dinamo București 25-35 (12-19)

vanceaHandbaliștii de la Dinamo au încheiat meciurile din Liga Națională, programate în acest an, cu un nou succes categoric, obtinut duminică la Galați. După 17 etape, Dinamo a acumulat 44 de puncte, conduce detașat în clasamentul Ligii Naționale și are cele mai multe goluri marcate dintre toate echipele, 570 (medie de 33,5 goluri/meci).

Read more... [Handbal. LN-etapa 17. Victorie clara la Galati, avansul se mentine]

Handbal. LN-etapa 14. Dinamo-Minaur, intr-o singura directie

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacsu)

Dinamo București - H.C.M. Baia Mare 35-28 (19-12)

Et_14_Sandru_Din.jpgDinamo București a trecut de o manieră categorică de umbra campioanei H.C.M. Baia Mare. Micuța şi cocheta sală din Chiajna a fost gazda acestui joc şi a fost aproape plină. Mulți iubitori ai handbalului au renunțat la distracția de Sf. Nicolae şi au venit să asiste la un regal handbalistic. Din păcate, majoritatea au plecat dezamăgiți nu de prestația echipei favorite ci de starea jalnică în care s-a prezentat echipa maramureșeană ajunsă aproape de colaps din cauza managementului defectuos. Ceea ce trebuia să fie un adevărat derby s-a transformat într-o execuție în direct.

Read more... [Handbal. LN-etapa 14. Dinamo-Minaur, intr-o singura directie]

Handbal. LN-etapa 16. Victorie cu Vaslui, lideri la finalul anului

Un articol de Florin Vasiliu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București - H.C. Vaslui 41-34 (19-18)

Savenco_cu_Vaslui_6Dinamo a întâlnit în etapa a 16-a a Ligii Naționale de handbal H.C. Vaslui o echipă imprevizibilă, care încă mai speră la un loc în play off. Lipsa publicului a dat impresia unei partide amicale, de pregătire. Prima repriză a fost una echilibrată, în care dinamoviștii au ajuns foarte ușor la finalizare, dar au ratat multe situații clare de gol luându-l la țintă pe portarul advers Stănescu (13 intervenții în această parte a jocului).

Read more... [Handbal. LN-etapa 16. Victorie cu Vaslui, lideri la finalul anului]

Handbal. Dinamo, in grupa cu Granollers, Magdeburg si Aalborg

Vranko_Cupa_EHF_Tg._JiuDupă ce au câştigat miercuri fără probleme meciul de la Focşani, din etapa a 15-a a Ligii Naţionale, scor 47-28, handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat joi, 3 decembrie, adversarii pe care îi vor întâlni în grupele Cupei EHF. Conform tragerii a sorţi derulate la Viena, alb-roşiii vor juca în Grupa A, alături de Granollers (Spania), Magdeburg (Germania) şi Aalborg (Danemarca).

Read more... [Handbal. Dinamo, in grupa cu Granollers, Magdeburg si Aalborg]

<< Start < Prev 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 Next > End >>

Page 782 of 823

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)