Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

LNBM, etapa 3: DINAMO - SCM OHMA Timișoara 83-87 (37-34, 72-72)

Gaddefors_cu_TimisoaraMeciul s-a desfășurat pe 10 octombrie și a avut multe răsturnări. Timișoara a început mai bine și a avut 21-12 după primul sfert. Băieții lui Șapera au întors însă scorul în sfertul doi și au intrat în avantaj la pauză. La jumătate ultimului sfert, Dinamo conducea cu 11 puncte (70-59), dar Timișoara a avut puterea să revină și să împingă meciul în prelungiri, unde bănățenii s-au impus cu un parțial de 15-11.

Read more... [BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!]

BASCHET. Test dificil la debut, cu vicecampioana en titre

Liga Națională, etapa 1: DINAMO – CSM CSU Oradea 61-77 (23-21, 17-16, 8-25, 13-15)

BM_Clanton_cu_OradeaJucătorii antrenați de Hristu Șapera au debutat în noul sezon al LNBM cu un meci disputat pe teren propriu contra vicecampioanei en titre. Dinamo a condus la pauză și a fost în meci timp de trei sferturi, însă când ai în față un adversar precum CSM CSU Oradea e de ajuns să nu te regăsești câteva minute pentru a pierde contactul.

Read more... [BASCHET. Test dificil la debut, cu vicecampioana en titre]

BASCHET. Debut de sezon cu victorie pentru Dinamo

Cupa României, faza I (tur): CSM Focșani - DINAMO 65-87 (31-51)

Clanton_1Trupa antrenată de Hristu Șapera a debutat cu o victorie în noul sezon competițional. Dinamo s-a impus clar la Focșani, în prima manșă din turul I al Cupei României. Returul va fi în Sala Dinamo, marți 28 septembrie, ora 16:30. În meciul de la Focșani, Dinamo a preluat conducerea devreme și a câștigat primele două sferturi la diferențe de 8, respectiv 12 puncte, acumulând un avantaj de 20 de puncte față de gazde până la pauză.

Read more... [BASCHET. Debut de sezon cu victorie pentru Dinamo]

BM_Andrei_MandacheRareș Andrei MANDACHE sosește în Ștefan cel Mare și va aduce cu el experiența și mentalitatea de învingător dobândite pe parcursul unei cariere impresionante. În vârstă de 33 de ani, Andrei este un lider pe teren, are la gât două titluri naționale, dar și cel mai recent triple-double din istoria FIBA EuroBasket, obținut în 2017 în fața Muntenegrului.

Read more... [BASCHET. Rareș Andrei Mandache, primul transfer oficial pentru sezonul 2021-2022!]

HANDBAL. Plus de forță în defensivă: internaționalul român Robert Militaru, doi ani la Dinamo

Militaru_si_BotaCS Dinamo anunță un nou transfer în vederea noului sezon competițional, perfectat de stafful managerial al echipei campioane la handbal, alături de antrenorul Xavier Pascual. Internaționalul român Robert Militaru, unul dintre cei mai valoroși apărători din Liga Zimbrilor, a semnat cu Dinamo.

Page 11 of 59

<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.