Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Campioana, prea puternica pentru baietii nostri

Liga Națională, etapa 10: Dinamo Știința – CSM CSU Oradea 77-91 (19-28, 19-20, 20-25, 19-18)

Et_10_Dinamo_-_OradeaBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat în 14 decembrie, pe teren propriu, în fața campioanei en titre, CSM CSU Oradea, în etapa a zecea a primei grupe valorice. Dinamoviștii au luptat ca de fiecare dată pentru fiecare minge, dar forța grupului și experiența orădenilor și-au spus cuvântul. Dinamo rămâne fără victorie în acest sezon, iar etapa viitoare va juca în deplasare la o altă forță, U BT Cluj Napoca.

Read more... [Baschet. Campioana, prea puternica pentru baietii nostri]

Baschet. Dinamo pierde la sapte puncte in fata liderului

Liga Națională: SCMU Craiova – Dinamo Știința 76-69 (20-6, 19-14, 22-22, 15-27)

Baschet_03Baschetbaliștii de la Dinamo Știința și-au încheiat seria de cinci meciuri disputate în deplasare, începută pe 3 noiembrie, cu un meci la Craiova, în fața liderului la zi al Ligii Naționale. Roș-albii nu au putut răsturna calculele hârtiei, dar poate că altul ar fi fost rezultatul final dacă ar fi început jocul la nivelul pe care l-au etalat în ultimul sfert.

Read more... [Baschet. Dinamo pierde la sapte puncte in fata liderului]

Baschet. Willie Kemp a debutat cu 17 puncte la Sibiu

Liga Națională, etapa 8: BC CSU Sibiu – Dinamo 101-75 (30-24, 27-17, 22-16, 22-18)

dinamo_la_sibiu_echipaEchipa de baschet Dinamo își reglează din mers mecanismul, cu gândul la parte a doua a sezonului Ligii Naționale. Trupa antrenată de Tudor Costescu l-a înregimentat pe americanul Willie Kemp (31 de ani, 1,85 metri), care a debutat la meciul din etapa a opta de la Sibiu. Chiar dacă Dinamo a cedat cu 101-75, Kemp a încheiat meciul cu 17 puncte. Cel mai bun marcator dinamovist a fost însă Michael Deloach, cu 21 de puncte.

Read more... [Baschet. Willie Kemp a debutat cu 17 puncte la Sibiu]

Baschet. Dinamo incheie fara victorie turul Grupei A

Liga Națională, etapa 7: CSA Steaua – Dinamo Știința București 81-66 (22-14, 19-19, 18-9, 22-24)

Et_1_Dinamo_-_Sibiu_2Baschetbaliștii de la Dinamo Știința București au încheiat turul grupei de elită a Ligii Naționale cu un meci disputat sâmbătă, 17 noiembrie, pe terenul rivalei bucureștene, Steaua. Alb-roșiii nu au mai avut prestația solidă din meciurile bifate în primele etape și au cedat la diferență de 15 puncte. Sfertul al treilea, când au marcat numai nouă puncte s-a dovedit a fi decisiv în economia partidei.

Read more... [Baschet. Dinamo incheie fara victorie turul Grupei A]

Baschet. Dinamo nu a putut rasturna calculele hartiei la Timisoara

Liga Națională, etapa 6: BC SCM Timișoara – Dinamo Știința 83-70 (29-24, 13-20, 20-12, 21-14)

dinamo_-_scmu_craiova_et_2Baschetbaliștii de la Dinamo Știința nu au putut răsturna calculele hârtiei în etapa a 6-a a Ligii Naționale. Trupa alb-roșie s-a înclinat sâmbătă, 10 noiembrie, la Timișoara, în fața unei echipe care câștigase clar, în etapa anterioară, tot pe teren propriu, meciul disputat cu Steaua. Dinamo a condus la pauză cu 44-42, dar a avut o a doua jumătate de meci mai puțin reușită.

Read more... [Baschet. Dinamo nu a putut rasturna calculele hartiei la Timisoara]

Page 10 of 43

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 17-23 februarie 2020

Handbal. Liga Campionilor, barajul pentru optimile de finală (tur), 22 februarie, ora 18:30 (20:30 – la București): Sporting Lisabona – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 22 februarie, ora 12:00: Dinamo – CSM Câmpia Turzii. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), 22 februarie, ora 14:00: Dinamo – FC Argeș Pitești. Sala Dinamo

Polo. Campionatul Național feminin, turneul II, 21-23 februarie, Bazinul Floreasca

Atletism. Campionatul Național Under 20, 21-22 februarie, București

Judo. Campionatul Național U18, 21-23 februarie, Deva

Judo. Grand Prix Duesseldorf, 21-23 februarie, Germania

Karate. Transilvania Open, 21-22 februarie, Cluj-Napoca