Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova

Din-CvaBaschetbaliștii de la Dinamo au pierdut duminică la Craiova, în etapa a 17-a a Ligii Naționale, după un meci spectaculos, în care au luptat pentru fiecare minge. SCM U - Dinamo 86-76 (21-15, 13-28, 26-14, 26-19). Dinamoviștii au avut un sfert doi fantastic, în care s-au apărat perfect și au punctat atât de sub coș, cât și de la 3 puncte (Marinov și Sutalo au avut câte 2 reușite până la pauza mare). Roș-albii au condus apoi până la jumătatea sfertului trei.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova]

Baschet. LNBM - etapa 16. Dinamo, revansa stralucita cu Phoenix

Dinamo București - Phoenix Galați 92-68 (25-4, 23-23, 23-25, 21-16)

sulovic_cu_steBaschetbaliștii de la Dinamo nu le-au dat nicio șansă gălățenilor, în etapa a 16-a a Ligii Naționale masculine. Meciul a avut loc luni, în ”Ștefan cel Mare”, iar jucătorii antrenați de Aco Todorov și-au luat o strălucită revanșă după înfrângerea suferită în tur la Galați, scor 90-76 pentru Phoenix. Este de ajuns să amintim că meciul de luni a început cu 20-0, iar după primul sfert tabela arăta 25-4 în favoarea alb-roșiilor.

Sulovic (la minge) a fost jucătorul meciului cu Phoenix

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM - etapa 16. Dinamo, revansa stralucita cu Phoenix]

Baschet. Dinamo, cu un pas in semifinalele Cupei Romaniei

Sferturi, tur: Energia Tg Jiu - Dinamo București 72-78 (17-23, 9-16, 21-16, 25-23)

Et._4_Din-TgJiuBaschetbaliștii de la Dinamo au început anul cu dreptul. Terierii antrenați de Aco Todorov s-au impus sâmbătă la Tg. Jiu, în manșa-tur a sferturilor de finală ale Cupei României. Cu o apărare foarte bună, Dinamo a condus de la un capăt la celălalt, de numai două ori fiind egal pe tabelă: 2-2 (sfertul 1) și 69-69 (sfertul 4).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo, cu un pas in semifinalele Cupei Romaniei]

Baschet. LNBM-etapa 15. Victorie mare la Tg Jiu, dupa prelungiri

Energia TG. Jiu - Dinamo 93-96 (18-22, 18-18, 19-18, 20-17, 6-6, 12-15)

Et._4_Din-TgJiuTerierii lui Aco Todorov și-au făcut cel mai frumos cadou la final de an. Baschetbaliștii alb-roșii s-au impus astăzi în deplasare la Tg. Jiu, în fața uneia dintre echipele cu greutate ale Ligii Naționale de baschet masculin, scor 96-93, după prelungiri. Meciul a contat pentrru etapa a 15-a și a fost extrem de spectaculos, dinamoviștii bătându-se pentru fiecare minge cu o ambiție extraordinară.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM-etapa 15. Victorie mare la Tg Jiu, dupa prelungiri]

Baschet. LNBM-etapa 14. Victorie stralucitoare cu BCMU Pitesti

Dinamo - BCMU Pitești 93-68 (31-15, 29-12, 14-17, 19-24)

Sutalo_et_11_Din-PitBaschetbaliștii lui Aco Todorov au câștigat fără drept de apel meciul din etapa a 14-a a Ligii Naționale, disputat sâmbătă pe teren propriu, scor 93-68. Terierii au avut o primă jumătate de meci fabuloasă, cu o apărare incredibilă și un atac imposibil de oprit. Roș-albii au ajuns să conducă la un moment dat cu aproape 40 de puncte (72-33, la jumătatea sfertului trei).

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM-etapa 14. Victorie stralucitoare cu BCMU Pitesti]

Pagina 10 din 28

Săptămâna 27 februarie - 4 martie 2017

Baschet. Liga Naţională (grupa 7-10, etapa 1), 6 martie: Dinamo – Phoenix Galaţi. Sala Dinamo

Handbal masculin. Liga Naţională (etapa 21), 2 martie, ora 18:00: Dinamo – HC Dobrogea Sud. Sala Dinamo

Handbal feminin. Divizia A (etapa 18), 3 martie: Dinamo – HCF Piatra Neamţ. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), 4 martie: Dinamo – SCM Piteşti. Sala Dinamo

Atletism. Campionatele Naţionale de aruncări lungi – seniori, tineret, juniori, 28 februarie – 2 martie, Bucureşti

Judo. Campionatele Naţionale de seniori, 3-5 martie, Cluj-Napoca

Scrimă. Campionatele Europene de cadeţi şi juniori, 1-5 martie, Bulgaria