Home Baschet masculin

Baschet masculin

Liga Națională, Grupa Galbenă, etapa 8: Dinamo Știința – CSM Phoenix Galați 84-75 (24-17, 21-18, 19-17, 20-23)

Barro_cu_Galati4Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au mai făcut un pas spre play-offul Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Tudor Costescu s-au impus pe teren propriu, în fața echipei CSM Phoenix Galați, la finele unui meci pe care l-au controlat pe întrega lui desfășurare. Partida s-a desfășurat duminică în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Baschet. Victorie pentru Dinamo Stiinta in ultimul meci de pe teren propriu din faza a doua a campionatului]

Baschet. Calificare spectaculoasa in turneul Final 4 al Cupei Romaniei

Cupa României, sferturi de finală (retur): Dinamo Știința – SCM Timișoara 96-83 (27-16, 27-24, 15-12, 27-31).

Echipa_cu_Timisoara_CupaBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au reușit o calificare spectaculoasă în turneul Final 4 al Cupei României, după ce s-au impus pe teren propriu, în returul sfertului de finală, la o diferență de 13 puncte. În tur, timișorenii câștigaseră la 11 puncte, scor 86-75. Finalul meciului disputat miercuri în sala Dinamo a fost dramatic, calificarea fiind obținută în ultimele secunde.

Citeşte mai mult... [Baschet. Calificare spectaculoasa in turneul Final 4 al Cupei Romaniei]

Baschet. Dinamo Stiinta, prima infrangere in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă, etapa 7: CSO Voluntari – Dinamo 80-70 (21-17, 20-18, 22-12, 17-23)

Din_vs_Voluntari_-_Calenic_00Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au suferit prima înfrângere din faza a doua a campionatului, pe terenul uneia dintre contracandidatele la un loc în play-off. În pofida unui început în forță al echipei dinamoviste și al unui parcurs disputat, meciul s-a încheiat cu victoria formației din Voluntari, decisiv fiind sfertul trei. Dinamo rămâne pe primul loc și păstrează șanse la play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, prima infrangere in Grupa Galbena]

Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara

Cupa României, sferturile de finală (tur): SC SCM Timișoara - Dinamo Știința 86-75 (32-26, 13-18, 19-14, 22-17)

BM_Dinamo_-_TimisoaraBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au disputat miercuri, 13 martie, prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei, în deplasare, la Timișoara, în fața unei echipe redutabile pe teren propriu. Meciul s-a terminat cu avantaj de 11 puncte plus pentru Timișoara, în condițiile în care la pauza mare a fost numai 45-44, iar cu două minute înainte de final ecartul era de șase puncte (79-73). Returul este programat pe 20 martie în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara]

Baschet. Dinamo Stiinta, a sasea victorie consecutiva in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 6): Dinamo Știința - BC Athletic Constanța 85-73 (25-22, 22-19, 14-20, 24-12)

Baschet_Din_vs_Ct_11Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au început returul Ligii Naționale - Grupa Galbenă cu un succes logic, obținut în fața unei echipe pe care a învins-o de fiecare dată în acest sezon. Victoria a fost însă una muncită, pentru că înainte de ultimul sfert scorul a fost egal, 61-61. Dinamo Știința acumulează a șasea victorie consecutivă în faza a doua și e tot mai aproape de play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, a sasea victorie consecutiva in Grupa Galbena]

Pagina 2 din 38

Săptămâna 22-27 aprilie 2019

Baschet. Liga Națională, play-off (sferturi, meciurile 1 și 2), 25 aprilie (ora 17:30) și 27 aprilie (ora 18:00): CSU Sibiu – Dinamo Știința

Handbal. Liga Națională, play-off (Grupa B, etapa 3), 25 aprilie, ora 19:15: Steaua – Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 12), 26 aprilie, ora 11:00: Timișoara Saracens – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 8), 24 aprilie, ora 17:00: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 7), 24 aprilie, ora 17:00: Știința Bacău – Dinamo. Divizia A1 (faza a II-a, restanță etapa 4), 27 aprilie: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Haltere. Cupa României – seniori, 23-26 aprilie, București (Sala de atletism CSNB Lia Manoliu)

Înot. Champions Swim Series 2019, 27-28 aprilie, Guangzhou (China)

Scrimă. Grand Prix sabie (masculin și feminin), 25-27 aprilie, Coreea de Sud