Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Miza pe tineri. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 7-8

Liga Națională, grupa 5-8 (semifinale, meci 2): Dinamo Știința – SCM Timișoara 76-91 (20-28, 20-18, 21-24, 15-21)

Din_vs_Tim_03Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au încheiat seria cu SCM Timișoara în două meciuri și urmează să joace faza următoare pentru locurile 7-8 cu Steaua sau Pitești, în funcție de rezultatul acestora din meciul decisiv.

Citeşte mai mult... [Baschet. Miza pe tineri. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 7-8]

Baschet. Dinamo Stiinta a mizat pe tinerii U23 in meciul cu ”greii” Timisoarei

Liga Națională, grupa 5-8 (semifinală), meci 1: SCM Timișoara – Dinamo Știința 115-87 (35-20, 32-22, 30-27, 18-18). Se joacă sistem ”2 din 3”

B_5Echipa de baschet Dinamo Știința nu a putut conta la Timișoara pe patru jucători: coșgeterul Michael Deloach, Modestas Kumpys, Justin Baker și Daniel Ioniță. Seria se mută la București.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta a mizat pe tinerii U23 in meciul cu ”greii” Timisoarei]

Baschet. Dinamo CSS 6 Bucuresti, vicecampioana nationala U15

BM_Under_15_argint_CNJuniorii dinamoviști continuă să aibă evoluții frumoase în campionatele naționale la baschet. Echipa de Under 15 Dinamo CSS6 este vicecampioană națională.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo CSS 6 Bucuresti, vicecampioana nationala U15]

Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8

Liga Națională, sferturi de finală play-off, meci 4: Dinamo Știința – CSU Sibiu 65-84 (18-25, 17-21, 14-29, 16-9)

BM_Dinamo_-_CSU_Sibiu_meci_4CSU Sibiu s-a dovedit echipa mai experimentată și s-a calificat în semifinale, cu scorul general 3-1. Dinamo Știința va juca în grupa 5-8, cu învinsa din duelul Craiova – Timișoara.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8]

Liga Națională, play-off, sferturi de finală (meci 3): Dinamo Știința – CSU Sibiu 64-56 (21-9, 19-19, 8-19, 16-9)

BM_kemp_cu_CSU_SibiuBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au obținut o victorie mare în sferturi, în fața celei mai în formă echipe a momentului. Kemp a marcat 31 de puncte.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta continua lupta. Meciul 4 al sfertului de finala va avea loc sambata, de la ora 20:00]

Pagina 2 din 40

Program competițional 14-20 octombrie 2019

Handbal. Liga Natională (etapa 8), 16 octombrie, ora 18:25: Steaua – Dinamo. Sala Concordia (Chiajna)

Handbal. Liga Campionilor (etapa 5), 20 octombrie, ora 17:00: Orlen Wisla Plock - Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 1), 14 octombrie, ora 17:30: Dinamo – U BT Cluj

Baschet. Liga Națională (etapa 2), 18 octombrie, ora 19:45: CSM CSU Oradea - Dinamo

Polo. Liga Națională (Turneul – I), 17-20 octombrie, Brașov

Volei masculin. Divizia A1 ( etapa 2), 19 octombrie, ora 13:30: Unirea Dej - Dinamo

Box. Campionatul Național de seniori, 14-20 octombrie, Tg. Mureș

Gimnastică. Campionatul Național de juniori I, II, III, 17-20 octombrie, Ploiești

Haltere. Campionatul European de juniori I și tineret, 14-29 octombrie, București

Șah. Open Internaţional „Bitcoin”, seniori-juniori, 19-20 octombrie, Bucureşti. Open Internaţional, 17-20 octombrie, Tg.Mureş

Schi Sărituri. Campionatul Naţional de vară, 18-20 octombrie, Râşnov

În zilele de 26 și 27 octombrie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu va găzduit competiția internațională de înot ”Cupa Andrei Nicolescu - ediția a III-a”. În cele două zile sus-menționate nu se vor organiza activități de inițiere și agrement la înot.