Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Dinamo se califică în top 10

LNMB Getica 95, etapa 17 : Dinamo - SCM Timișoara 78-66

dinamo baschet timisoaraDinamo reușește să învingă echipa din Timișoara, iar înfrângerea suferită de Tg. Jiu în disputa cu CSO Voluntari ne califică matematic în următoarea fază a competiției naționale. Andre Jones a fost MVP-ul partidei disputate cu 27 de puncte, 4 pase decisive, 3 recuperări și două intercepții în timp ce Shaquillo Fritz a pus 15 puncte pe tabelă și a dominat panoul reușind 5 capace.

BASCHET. Debut cu victorie în 2024 pentru baschetbaliștii dinamoviști

52b67fb6-c1f3-4a40-a43f-31491befcc02Echipa de baschet masculin a CS Dinamo a obținut o victorie importantă în lupta pentru play-offul Ligii Naționale de Baschet Masculin Getica 95. Dinamo s-a impus cu scorul de 76-70 (14-12, 14-21, 22-14, 26-23) împotriva formației CSO Voluntari într-un meci ce a contat pentru etapa 16 din prima ligă a baschetului profesionist din România.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Debut cu victorie în 2024 pentru baschetbaliștii dinamoviști]

BASCHET. Dinamo impresionează în ultimele trei etape ale LNB Getica 95

BM_Dinamo_-_Corona_BVEchipa de baschet masculin a CS Dinamo a obținut o serie impresionantă de trei victorii consecutive în Liga Națională de Baschet Masculin Getica 95. Ultimul meci a fost o demonstrație de forță în fața echipei CSM Corona Brașov, unde Dinamo s-a impus cu un scor categoric de 92-55, în etapa cu numărul 12.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Dinamo impresionează în ultimele trei etape ale LNB Getica 95]

Baschet. Cedăm în fața campionilor

LNBM Getica 95, etapa 5: DINAMO - UBT Cluj Napoca 71-78 (24-18, 16-16, 7-29, 24-15)

BM_Dinamo_-_U_BT_ClujDupă un debut de partidă excelent și un parțial de 11-0 pentru alb-roșii, meciul s-a echilibrat însă am păstrat un avantaj de 6 puncte la pauză. Sfertul al treilea a arătat cu totul altfel. Lipsa lui Sean Evans de pe teren, cumulată cu accidentarea suferită de Andre Jones au început să-și spună cuvântul iar U-BT a apăsat serios pedala de accelerație și a reușit să se distanțeze pe tabelă.

Citeşte mai mult... [Baschet. Cedăm în fața campionilor]

BASCHET. Începem sezonul cu o victorie de moral

LNB GETICA 95, etapa 1: Dinamo - CSM Târgu Jiu 78-65 (22-21, 13-16, 18-14, 25-14)

380785694_792311029567473_2025133751572052422_nNe-am bucurat de un duel extrem de strâns pentru circa 30 de minute, oaspeții din Târgu Jiu având chiar un mic avantaj la pauză. Sfertul patru a aparținut însă alb-roșiilor în care au marcat 25 de puncte față de cele 14 ale oponenților. Andre Jones a fost excelent, marcând 19 puncte, la care a adăugat 5 pase decisive și trei recuperări pentru un indice de eficiență de 22.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Începem sezonul cu o victorie de moral]

Pagina 2 din 59

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.