Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Dinamo CSS 6 Bucuresti, vicecampioana nationala U15

BM_Under_15_argint_CNJuniorii dinamoviști continuă să aibă evoluții frumoase în campionatele naționale la baschet. Echipa de Under 15 Dinamo CSS6 este vicecampioană națională.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo CSS 6 Bucuresti, vicecampioana nationala U15]

Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8

Liga Națională, sferturi de finală play-off, meci 4: Dinamo Știința – CSU Sibiu 65-84 (18-25, 17-21, 14-29, 16-9)

BM_Dinamo_-_CSU_Sibiu_meci_4CSU Sibiu s-a dovedit echipa mai experimentată și s-a calificat în semifinale, cu scorul general 3-1. Dinamo Știința va juca în grupa 5-8, cu învinsa din duelul Craiova – Timișoara.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8]

Liga Națională, play-off, sferturi de finală (meci 3): Dinamo Știința – CSU Sibiu 64-56 (21-9, 19-19, 8-19, 16-9)

BM_kemp_cu_CSU_SibiuBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au obținut o victorie mare în sferturi, în fața celei mai în formă echipe a momentului. Kemp a marcat 31 de puncte.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta continua lupta. Meciul 4 al sfertului de finala va avea loc sambata, de la ora 20:00]

Baschet. Dinamo Stiinta, replica frumoasa in sfertul de finala cu CSU Sibiu

Liga Națională, sferturi de finală (meciurile 1 și 2): CSU Sibiu – Dinamo Știința 81-75 și 91-82

BM_CSU_Sibiu_-_DinamoBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au făcut două meciuri bune la Sibiu, în compania celei mai în formă echipe a momentului în baschetul românesc (liderul sezonului regulat și câștigătoare a Cupei României). Gazdele au fost nevoite să se întrebuințeze serios pentru a se impune în fața unei ambițioase echipe alb-roșii, care a demonstrat astfel că nu întâmplător a ajuns în play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, replica frumoasa in sfertul de finala cu CSU Sibiu]

Cupa României, Turneul Final 4, semifinale (Cluj-Napoca): Dinamo Știința - CSU Sibiu 78-82 (17-21, 16-22, 21-19, 24-20)

BM_Dinamo_la_Cluj_TF4_CupaBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au luptat frumos în semifinala Turneului Final 4 al Cupei României, în care au întâlnit miercuri, la Cluj, cea mai în formă echipă a momentului, CSU Sibiu. Alb-roșiii au cedat strâns, dar au făcut spectacol. Cu 10 secunde înainte de final, tabela arăta 80-78 pentru Sibiu. CSU Sibiu a câștigat trofeul după ce s-a impus și în finală, 88-78 cu CSM CSU Oradea.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta a luptat frumos, dar s-a oprit in semifinalele Cupei Romaniei]

Pagina 2 din 40

Săptămâna 24-30 iunie 2019

Multisport. Jocurile Europene, 20 iunie – 1 iulie, Minsk (Belarus)

Handbal. Tragerea la sorți a grupelor Ligii Campionilor, 27 iunie, Viena

Atletism. Campionatele Naționale de juniori 3, 28-29 iunie, Pitești. Grand Prix aruncări, 29 iunie, Poiana Brașov

Gimnastică. Campionatele Mondiale de junioare, 24 iunie – 1 iulie, Gyor (Ungaria)

Lupte. Campionatele Europene U15 (școlare), 28-30 iunie, Polonia

• În data de 29 iunie a.c. (sâmbătă), Bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo va găzdui un eveniment în scop umanitar, organizat sub denumirea de Swimathon București. Din acest motiv, în ziua menționată, nu se vor organiza activități de inițiere și agrement în bazinul acoperit. Mulțumim pentru înțelegere!

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo s-a redeschis pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Programul bazinului descoperit: