Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Juniorii de la Dinamo CSS 6 au câștigat titlul național U16

CN_U16_camAstăzi, în finala Turneului Național U16 de la Ploiești, Dinamo CSȘ 6 București (antrenor, David Victor) s-a impus cu 56-36 în fața echipei ABC Laguna București, câștigând titlul național. În semifinale, juniorii noștri învinseseră cu 92-62 pe U BT Cluj-Napoca!

Read more... [BASCHET. Juniorii de la Dinamo CSS 6 au câștigat titlul național U16]

Baschet. Dinamo CSS 6, în finala Turneului național de juniori U16

David_Patru_baschet_junioriEchipa masculină de baschet Dinamo CSS 6 București, antrenată de Victor David, s-a calificat în finala Turneului final de juniori U16, competiție desfășurată la Ploiești. În cea de a doua partidă a turneului, Dinamo CSS 6 a învins pe U-BT Cluj-Napoca, scor 92-62.

Read more... [Baschet. Dinamo CSS 6, în finala Turneului național de juniori U16]

Baschet. Dinamo CSȘ 6 a început cu dreptul Turneul final Național U16

WhatsApp_Image_2020-09-12_at_14.29.20_3Turneul final Național masculin U16 la baschet a debutat la Ploiești în cursul dimineții de sâmbătă (12 septembrie) cu un meci între două reprezentante ale Capitalei. Dinamo CSȘ 6 București a învins pe CSȘ 4 Lumina Wolves, scor 77-39.

Read more... [Baschet. Dinamo CSȘ 6 a început cu dreptul Turneul final Național U16]

TJ_Price_si_SaffoldEchipa masculină de baschet Dinamo Știința a anunțat două super-transferuri într-o singură zi. În noul sezon competițional, trupa antrenată de cipriotul Antonis Constantinides se va baza pe doi americani de valoare: TJ Price (27 de ani) și Jeremy Saffold (28 de ani).

Read more... [Baschet. Două lovituri sub panou: americanii TJ Price și Jeremy Saffold au semnat cu Dinamo Știința]

Baschet. Barro, Masters și Cane continuă la Dinamo Știința

baschet_colajManagementul echipei de baschet Dinamo Știința continuă să definitiveze lotul în vederea noului sezon competițional al Ligii Naționale. Trei dintre jucătorii exponențiali din sezonul trecut, când echipa a încheiat pe locul 4, vor continua în tricoul-alb. Este vorba despre Ousmane Barro, Javon ”Jay” Masters și Armin Cane.

Read more... [Baschet. Barro, Masters și Cane continuă la Dinamo Știința]

Page 2 of 45

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 19-25 octombrie 2020

Handbal. EHF European League, Grupa B (etapa 1), 20 octombrie, ora 19:45: Dinamo – Sporting CP. Sala Dinamo (se dispută fără spectatori). DigiSport, Telekom Sport, Look TV

Handbal. Liga Zimbrilor (etapa 10), 23 octombrie, ora 16:30: CSM București - Dinamo. Sfântu Gheorghe

Lupte. Campionatul Național individual, 23-25 octombrie, Reșița

Judo. Cupa României individual seniori și finala CN echipe U23, 23-25 octombrie, Poiana Brașov