Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Dinamo incheie turul Ligii Nationale pe locul zece

Liga Națională, etapa 11: Dinamo - UBT Cluj 65-84 (14-26, 23-26, 13-10, 15-22)

dundjerski_cu_U_ClujBaschetbaliștii de la Dinamo nu au putut furniza surpriza în ultima etapă din turul Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Eugen Ilie au cedat pe teren propriu în fața liderului U BT Cluj-Napoca, scor 65-84, la finele unui meci în care echipa clujeană a condus din primul până în ultimul minut. Dinamo încheie turul pe locul 10 (2 victorii - 8 înfrângeri, 12 puncte).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo incheie turul Ligii Nationale pe locul zece]

Baschet. Terierii spera din nou, chiar la play-off

Liga Națională, etapa 10: Dinamo – Phoenix Galați 83-70 (52-33)

S._Ionescu_cu_GlBaschetbaliștii de la Dinamo au obținut sâmbătă a doua victorie în actualul sezon al Ligii Naționale, scor 83-70, în meciul disputat pe teren propriu cu Phoenix Galați. Succesul, conturat pe trendul ascendent al echipei noastre, ne facă să visăm frumos, chiar la un loc în play-off. Echipa a început să crească, imediat după jocul de la Oradea, iar returul se poate anunța extrem de interesant.

Citeşte mai mult... [Baschet. Terierii spera din nou, chiar la play-off]

Baschet. Mitchell, 18 puncte marcate cu Oradea

LNBM, etapa 9: CSM CSU Oradea – Dinamo 77-66 (17-16, 15-13, 24-22, 21-15)

Mitchell_cu_Steaua8Baschetbaliștii de la Dinamo au fost învinși sâmbătă la Oradea, de campioana en titre, CSM CSU, dar au făcut un meci bun în fața echipei care evoluează în Basketball Champions League 2016-2017. Cele mai multe puncte pentru Dinamo le-a marcat noul venit Deven Anthony Mitchell – 18.

Citeşte mai mult... [Baschet. Mitchell, 18 puncte marcate cu Oradea]

Baschet. Dinamo pierde la scor meciul cu Steaua

LNBM, etapa 7: Dinamo - Steaua CSM 73-96 (35-56)

echipa_la_mijlocBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat la scor în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Steaua CSM. Oaspeții s-au impus la diferență de 23 de puncte, în condițiile în care încă de la pauza mare aveau avans de 21p (35-56). Dinamo a început cu 5-0 (două coșuri Sutalo), dar oaspeții au preluat conducerea la jumătatea primului sfert și nu au mai cedat-o până la final.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo pierde la scor meciul cu Steaua]

Baschet. Dinamo pierde la Craiova intr-un final incins

LNMB, etapa 7: SCMU Craiova – Dinamo 84-80 (21-23, 23-24, 16-18, 24-16)

dundjerski_cu_SibiuDinamo a la înălțime timp de trei sferturi din meciul de la Craiova, dar a cedat într-un final jucat pe muchie de cuțit. De opt ori a fost consemnată egalitatea în partida disputată sâmbătă, iar de șase ori s-a schimbat liderul. Cea mai mare diferență în dreptul alb-roșiilor a fost de nouă puncte.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo pierde la Craiova intr-un final incins]

Pagina 4 din 29

Săptămâna 7-13 august 2017

Handbal. Turneu internațional Brest (Belarus) - ”Belgazprombank Cup”, 18-20 august. Program, 18 august: Dinamo - St. Raphael Var (Franța); 19 august: Dinamo - Meshkov Brest (Belarus); 20 august: Dinamo - Cocks (Finlanda)

Multisport. Jocurile Mondiale Universitare, 19-31 august, Taipei