Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. LNMB-etapa 23. Esec in primul meci din grupa 7-12

BabkauskasBaschetbaliștii alb-roșii au pierdut sâmbătă la Mediaș în etapa 23, prima din faza a doua a Ligii Naționale (grupa 7-12): Gaz Metan - Dinamo București‬ 84-78 (24-19, 14-14, 21-21, 25-24). Sutalo cu 27 de puncte și Sulovic cu 20 de puncte au fost principalii marcatori dinamoviști. Celelalte puncte au fost reușite de Marinov 9, Corpodean 8, Babkauskas 7, Balaban 4, Orbeanu 3. Dinamo a avut 39 de încercări de la 3 puncte, dintre care a concretizat 10.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNMB-etapa 23. Esec in primul meci din grupa 7-12]

Baschet. Dinamo s-a calificat in turneu Final 4 al Cupei Romaniei

babka_Tg_JiuBaschetbaliștii de la Dinamo‬ s-au calificat astăzi, 15 februarie, în turneul Final 4 al Cupei României, după un meci dramatic cu Energia Tg. Jiu. Alb-roșiii au cedat în returul sferturilor de finală, pe teren propriu, scor 74-78 (17-18, 19-19, 14-20, 24-21), dar merg mai departe între primele patru echipe din țară grație victoriei din tur de la Tg. Jiu, cu 78-72.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo s-a calificat in turneu Final 4 al Cupei Romaniei]

Baschet. Cupa Romaniei – duelul decisiv pentru Final 4

Et._4_Din-TgJiuBaschetbaliștii de la Dinamo vor disputa luni, 15 februarie, meciul retur cu Energia Tg. Jiu, din sferturile de finală ale competiției. În prima manșă, alb-roșiii antrenați de Aco Todorov s-au impus pe terenul gorjenilor cu 78-72, după un excelent joc de echipă, astfel că pornesc cu prima șansă la calificarea în turneul Final 4. Partida cu Energia Tg. Jiu va începe la ora 18:00 și va fi găzduită de Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Baschet. Cupa Romaniei – duelul decisiv pentru Final 4]

Gaz Metan Mediaș – Dinamo București 75-84 (15-28, 26-23, 19-25, 15-8)

Et._2_TG._Mures_22Baschetbaliștii de la Dinamo au încheiat prima parte a campionatului cu o victorie frumoasă, obținută în deplasare la Gaz Metan Mediaș, scor 84-75. Cu acest succes, jucătorii antrenați de Aco Todorov și-au păstrat locul 7, cu o linie de clasament simetrică: 11 victorii – 11 înfrângeri. Sutalo - cu 26 de puncte, Sulovic – 21 de puncte și 15 recuperări, Babkauskas – 15 puncte au fost cei mai eficienți jucători dinamoviști.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM – etapa 22. Victorie la Medias, locul 7 la finele sezonului regulat]

Baschet. LNBM - etapa 21. Victorie frumoasa cu CSU Sibiu

Dinamo București - CSU Atlassib Sibiu 90-78 (52-37)

sutalo_cu_sibiuTerierii au făcut un meci mare cu Sibiul, miercuri, în etapa 21 a Ligii Naționale și au locul 7 ca și asigurat după prima parte a campionatului. Dinamo a început în forță și s-a desprins după primul sfert la 30-18. A dus diferența la +15 la pauza mare, iar până la final a luptat frumos pentru o victorie la fel de frumoasă.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM - etapa 21. Victorie frumoasa cu CSU Sibiu]

Pagina 9 din 29

Săptămâna 22-28 mai 2017

Handbal feminin. Baraj de promovare / retrogradare Liga Națională, 24-27 mai, Sfântu Gheorghe. Program: Dinamo – Reșița (24 mai, ora 16:00), Dinamo – Slobozia (25 mai, ora 16:00).

Polo. Superliga, finala mică (meciul 5), 23 mai, ora 11:00: Dinamo – Sportul Studențesc Corona. Bazinul Anatolie Grințescu – Dinamo

Rugby. Super-liga CEC Bank, grupa 5-7, 24 mai, ora 11:00: Dinamo – Politehnica Iași. Teren Florea Dumitrache – Dinamo; 27 mai, ora 11:00: U Cluj - Dinamo

Canotaj. Campionatele Europene de seniori, 24-26 mai, Racice (Cehia)

Natație. Campionatele Internaționale ale României, 25-28 mai, Bazinul Anatolie Grințescu – Dinamo

Scrimă. Campionatele Naționale – spadă (masculin), 26-28 mai, Satu Mare

Taekwondo. Campionatele Naționale, 26-28 mai, Galați

Tir. Cupa Mondială, 17-23 mai – Munchen (Germania)

ANUNT AGREMENT

Începând cu data de 15 mai 2017, ultima intrare pentru agrement în incinta Bazinului Olimpic ”Tolea Grințescu” Dinamo va avea loc la ora 21:00, urmând ca ieșirea din bazin să se facă la ora 21:40.

De asemenea, cu aceeași dată, cu abonamentele pentru agrement pot intra în bazin doar titularii acestora, abonamentele neputând fi înstrăinate. Titularii de abonament pot intra de mai multe ori în cursul aceleiași zile, de fiecare dată bifându-se câte o intrare.

Nerespectarea acestei decizii va duce la anularea abonamentului.