Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Joc solid, infrangere pe final la Pitesti

Liga Națională, etapa 25: FC Argeș Pitești – Dinamo 66-61 (13-15, 16-10, 13-15, 24-21)

Gaddefors_cu_Pitesti_acasaBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat la Pitești, în fața unei echipe de podium, dar au avut un joc solid. Atitudinea echipei s-a văzut încă de la începutul meciului, când amfitrionii nu au putut să-și facă jocul ofensiv obișnuit. Defensiva alb-roșie a contribuit din plin  la obținerea unui avantaj de 2 puncte pe tabelă la finele primului sfert.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Joc solid, infrangere pe final la Pitesti]

BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM

Liga Națională, etapa 24: DINAMO - CSM VSKC Miercurea Ciuc 83-51 (50-19)

BM_Hakan_Dinamo joacă din ce în ce mai consistent, iar victoriile se adună la linia de clasament. Ultima victimă a fost Miercurea Ciuc. Jucătorii antrenați de Hakan Demir au avut un start fantastic de meci, cu un 50-19 la pauza mare care n-a lăsat dubii in privința câștigătoarei. Oaspeții au câștigat doar ultimul sfert (16-11), când Dinamo a luat piciorul de pe accelerație.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM]

BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM

LNBM, etapa 23: Rapid București – DINAMO 65-88 (18-24, 13-18, 15-24, 19-22)

Tarrant_actiuneTrupa antrenată de Hakan Demir și-a mai adăugat o victorie în clasamentul LNBM. Fundașul Ricky Tarrant a fost cel mai eficient în paritda disputată pe 12 martie, cu 14 puncte, 6 recuperări și 6 assisturi. La fel de important, toți jucătorii înscriși pe raport și-au înscris numele pe lista marcatorilor.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM]

BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)

TarrantTrupa antrenată de Hakan Demir a început și a terminat in forță meciul disputat pe 5 martie în Sala Dinamo. Primul sfert a fost 23-13 pentru Dinamo, iar ultimul 21-9. Mandache a fost principalul marcator, cu 14 puncte, urmat de Tarrant 13p și Gaddefors 11p. Clanton a rezolvat problemele sub panou (13 recuperări), dar a încheiat meciul si cu 8 puncte si 5 assist-uri. Korita 9p, Coconea 8p, Jackson 6p, Miljenovic 3p și Patru 3p și-au trecut numele pe lista marcatorilor. Meciul a contat pentru etapa a 22-a a Ligii Naționale.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)]

BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!

baschet_juniori_dinamoTrupa antrenată de Victor David este campioană națională U18 la baschet 3x3 indoor! În formula David Pătru, Luca Cârstea, Luca Alexandru și Cristian Vieru, Dinamo s-a impus cu 17-14 în finala cu MC Ball Mangalia. În competiție au fost înscrise 25 de echipe.

Citeşte mai mult... [BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!]

Pagina 5 din 57

Săptămâna 5 - 11 decembrie 2022

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 9), 8 decembrie, ora 19:45: Dinamo - HC PPD Zagreb. Sala Polivalentă București

Handbal. Liga Națională (etapa 15), 11 decembrie, ora 12:00: Dinamo – CSU din Suceava. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 9), 7 decembrie, ora 18:00: CSM ABC Athletic Constanța – Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 10), 10 decembrie, ora 18:00: CSM Galați – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 10 decembrie: Rapid – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 10 decembrie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Box. Campionatul Național tineret și seniori, 6-10 decembrie, Târgu Jiu

Inot. Campionatul Național de cadeți, 08-11 decembrie, Miercurea Ciuc

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.