Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM

Liga Națională, etapa 24: DINAMO - CSM VSKC Miercurea Ciuc 83-51 (50-19)

BM_Hakan_Dinamo joacă din ce în ce mai consistent, iar victoriile se adună la linia de clasament. Ultima victimă a fost Miercurea Ciuc. Jucătorii antrenați de Hakan Demir au avut un start fantastic de meci, cu un 50-19 la pauza mare care n-a lăsat dubii in privința câștigătoarei. Oaspeții au câștigat doar ultimul sfert (16-11), când Dinamo a luat piciorul de pe accelerație.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM]

BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM

LNBM, etapa 23: Rapid București – DINAMO 65-88 (18-24, 13-18, 15-24, 19-22)

Tarrant_actiuneTrupa antrenată de Hakan Demir și-a mai adăugat o victorie în clasamentul LNBM. Fundașul Ricky Tarrant a fost cel mai eficient în paritda disputată pe 12 martie, cu 14 puncte, 6 recuperări și 6 assisturi. La fel de important, toți jucătorii înscriși pe raport și-au înscris numele pe lista marcatorilor.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM]

BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)

TarrantTrupa antrenată de Hakan Demir a început și a terminat in forță meciul disputat pe 5 martie în Sala Dinamo. Primul sfert a fost 23-13 pentru Dinamo, iar ultimul 21-9. Mandache a fost principalul marcator, cu 14 puncte, urmat de Tarrant 13p și Gaddefors 11p. Clanton a rezolvat problemele sub panou (13 recuperări), dar a încheiat meciul si cu 8 puncte si 5 assist-uri. Korita 9p, Coconea 8p, Jackson 6p, Miljenovic 3p și Patru 3p și-au trecut numele pe lista marcatorilor. Meciul a contat pentru etapa a 22-a a Ligii Naționale.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)]

BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!

baschet_juniori_dinamoTrupa antrenată de Victor David este campioană națională U18 la baschet 3x3 indoor! În formula David Pătru, Luca Cârstea, Luca Alexandru și Cristian Vieru, Dinamo s-a impus cu 17-14 în finala cu MC Ball Mangalia. În competiție au fost înscrise 25 de echipe.

Citeşte mai mult... [BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!]

BASCHET. Evoluție curajoasa a dinamovistilot in meciul cu UBT Cluj

Liga Națională, etapa 20: DINAMO – U BT Cluj-Napoca 66-77 (20-18, 12-21, 15-22, 19-16)

Jackson_si_GrasuSâmbătă, 12 februarie, jucătorii antrenați de Hakan Demir au primit vizita celei mai valoroase echipe a momentului în baschetul românesc, singura echip neînvinsă în campionat. Dinamoviștii au avut momente bune, însă diferența s-a făcut la nivelul lotului de jucători. Toți cei 11 dinamoviști trecuți pe raportul de joc au avut numele pe lista marcatorilor.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Evoluție curajoasa a dinamovistilot in meciul cu UBT Cluj]

Pagina 8 din 59

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf