Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Fara galerii la meciul patru al ”sfertului” Dinamo - Steaua

Din_-_Steaua_ORBEANUÎn urma ședinței de cooperare de astăzi, la care au luat parte reprezentanți ai Jandameriei, Poliției și ai cluburilor sportive Dinamo și Steaua, s-a decis ca la meciul 4 al play-offului Ligii Naționale masculine la baschet, programat în data de 26 aprilie, ora 18:00, la Sala Polivalentă Ioan Kunst Ghermănescu din Capitală, cele două echipe să nu fie însoțite de galeriile de suporteri.

Citeşte mai mult... [Baschet. Fara galerii la meciul patru al ”sfertului” Dinamo - Steaua]

Baschet. Sferturi de finala. Un meci in care nu ne-a iesit nimic

Dinamo – Steaua 63-84 (11-19, 13-28, 16-22, 23-15). Scor general: 1-2

SF_corpodean_Din-SteauaBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat în cel de-al treilea meci al sfertului de finală al Ligii Naționale cu Steaua, duminică seara, la Sala Polivalentă din Capitală. Terierilor nu le-a ieșit mai nimic în acest joc, în care au condus o singură dată, la start, când Orbeanu a deschis scorul cu un coș de trei puncte. S-a mizat mult pe aruncări de la distanță (8 din 27), iar precizia nu a fost cea mai bună.

Citeşte mai mult... [Baschet. Sferturi de finala. Un meci in care nu ne-a iesit nimic]

Baschet. Dinamo castiga si egaleaza situatia in sfertul cu Steaua

Steaua - Dinamo 82-85 (20-20, 24-21, 23-21, 15-23). Scor general: 1-1.

victorie_cu_steaua_play-offBaschetbaliștii de la Dinamo au obținut marți o victorie extrem de importantă în duelul din sferturile de finală play-off cu Steaua. Meciul s-a desfășurat la Sala Polivalentă, cu Steaua în postura de gazdă, iar alb-roșiii lui Ako Todorov au dat lovitura într-un final gestionat perfect. În semifinale se califică echipa care acumulează prima trei victorii. Următorul meci e programat duminică (ora 19:45), tot la Sala Polivalentă, dar cu Dinamo pe post de gazdă.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo castiga si egaleaza situatia in sfertul cu Steaua]

Baschet. Sferturi de finala. Invinsi intr-un final incandescent

Meciul 1: Steaua - Dinamo 72-68 (21-23, 18-19, 19-14, 14-12)

dahlman_cu_steauaDinamo a început sferturile de finală ale Ligii Naționale în deplasare, cu rivala bucureșteană, Steaua. Primul meci al seriei dintre locurile 1 și 8 de la finele sezonului regulat (se joacă pe sistemul ”trei din cinci”) s-a desfășurat duminică, la Sala Polivalentă din Capitală, și în pofida faptului că au luptat formidabil, Terierii s-au văzut învinși într-un final incandescent.

Citeşte mai mult... [Baschet. Sferturi de finala. Invinsi intr-un final incandescent]

Baschet. Dinamo, invinsa în semifinalele Cupei Romaniei

CSM CSU Oradea – Dinamo București 88-71 (25-16, 17-20, 24-13, 22-22)

Et._9_Din-OrBaschetbalistii de la Dinamo s-au oprit în semifinalele Cupei României, învinși de CSM CSU Oradea, echipa-gazdă a turneului final. Bihorenii au condus de la un capăt la celălalt și s-au calificat în finala competiției, unde vor întâlni pe U BT Cluj Napoca. Sutalo 20, Marinov 10, Sulovic 10 și Dahlman 10 au fost principalii marcatori ai dinamoviștilor. Celelalte puncte au fost realizate de: Orbeanu 6, Paliciuc 6, Babkauskas 5, Balaban 2, Corpodean 2.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo, invinsa în semifinalele Cupei Romaniei]

Pagina 8 din 30

Săptămâna 20-26 noiembrie 2017

Handbal. Liga Națională (etapa 12), 22 noiembrie, ora 19:00: Potaissa Turda – Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 9), 26 noiembrie, ora 18:00: Dinamo – Elverum (Norvegia). Sala Dinamo

Polo masculin. Superliga (etapa 5), 25 noiembrie (ora 18:00) și 26 noiembrie (ora 12:00): CSM Digi Oradea – Dinamo. Superliga (etapa 6), 26 noiembrie (ora 19:00) și 27 noiembrie (ora 10:00): Crișul Oradea – Dinamo

Polo feminin. Cupa României (turneul final – retur), 24-26 noiembrie, Oradea

Rugby. Cupa României (etapa 4), 25 noiembrie, ora 11:00: Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 25 noiembrie: CS Volei Alba Blaj – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 25 noiembrie: CS Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Natație. Campionatul Național de seniori și tineret - bazin de 25 metri, 22-26 noiembrie, Hunedoara