Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Dinamo Stiinta, prima infrangere in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă, etapa 7: CSO Voluntari – Dinamo 80-70 (21-17, 20-18, 22-12, 17-23)

Din_vs_Voluntari_-_Calenic_00Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au suferit prima înfrângere din faza a doua a campionatului, pe terenul uneia dintre contracandidatele la un loc în play-off. În pofida unui început în forță al echipei dinamoviste și al unui parcurs disputat, meciul s-a încheiat cu victoria formației din Voluntari, decisiv fiind sfertul trei. Dinamo rămâne pe primul loc și păstrează șanse la play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, prima infrangere in Grupa Galbena]

Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara

Cupa României, sferturile de finală (tur): SC SCM Timișoara - Dinamo Știința 86-75 (32-26, 13-18, 19-14, 22-17)

BM_Dinamo_-_TimisoaraBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au disputat miercuri, 13 martie, prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei, în deplasare, la Timișoara, în fața unei echipe redutabile pe teren propriu. Meciul s-a terminat cu avantaj de 11 puncte plus pentru Timișoara, în condițiile în care la pauza mare a fost numai 45-44, iar cu două minute înainte de final ecartul era de șase puncte (79-73). Returul este programat pe 20 martie în Sala Dinamo.

Citeşte mai mult... [Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara]

Baschet. Dinamo Stiinta, a sasea victorie consecutiva in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 6): Dinamo Știința - BC Athletic Constanța 85-73 (25-22, 22-19, 14-20, 24-12)

Baschet_Din_vs_Ct_11Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au început returul Ligii Naționale - Grupa Galbenă cu un succes logic, obținut în fața unei echipe pe care a învins-o de fiecare dată în acest sezon. Victoria a fost însă una muncită, pentru că înainte de ultimul sfert scorul a fost egal, 61-61. Dinamo Știința acumulează a șasea victorie consecutivă în faza a doua și e tot mai aproape de play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, a sasea victorie consecutiva in Grupa Galbena]

Baschet. Dinamo Stiinta, victorie mare cu Steaua! Se vede play-offul

Liga Națională, etapa 5 (Grupa Galbenă): Dinamo – Steaua 73-67 (16-24, 13-13, 20-14, 24-16)

BM_Dinamo_-_Steaua_73-67Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au încheiat turul Grupei Galbene cu victorii pe linie. În ultimul meci, disputat sâmbătă pe teren propriu, jucătorii antrenați de Tudor Costescu au obținut o victorie mare în fața rivalei bucureștene Steaua, scor 73-67. Succesul este unul extrem de important și poate fi decisiv în drumul trupei alb-roșii spre play-off.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta, victorie mare cu Steaua! Se vede play-offul]

Baschet. A patra victorie consecutiva in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 4): Dinamo Știința - CSM Mediaș 95-70 (25-22, 12-12, 29-14, 29-22)

BB_Din_vs_Med_6Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au intrat în ”minivacanța” de trei săptămâni a Ligii Naționale cu punctaj maxim. Jucătorii antrenați de Tudor Costescu s-au impus duminică pe teren propriu în meciul cu CSM Mediaș, scor 95-70, aceasta fiind cea de a patra victorie consecutivă în această fază. Dinamo Știința mai are un singur meci din tur, cu Steaua, programat la reluare, pe 2 martie.

Citeşte mai mult... [Baschet. A patra victorie consecutiva in Grupa Galbena]

Pagina 8 din 44

Începând cu data de 21 iulie a.c., se va opri vânzarea abonamentelor pentru agrement la înot. Motivul: imposibilitatea de a onora un număr foarte mare de solicitări, în condițiile în care accesul în bazinul olimpic descoperit este restricționat la 56/28 de persoane. Măsura este una temporară, iar reluarea vânzării se va produce după epuizarea abonamentelor aflate în derulare.

• PROGRAM BAZINUL ÎN AER LIBER DINAMO, SĂPTĂMÂNA 20-26.07.2020

LUNI-VINERI

09:00 - 13:30 - INIȚIERE

14:00 - 16:30 - AGREMENT (culoarele 1-8)

17:00 - 20:30 - AGREMENT (culoarele 1-4)

17:00 - 20:30 - INIȚIERE (culoarele 5-8)

Sâmbăta și duminica între orele 08:00 - 20:00

2. Direct la bazin: începând cu ora 13:00 în cursul săptămânii; începând cu ora 8:00 (sâmbătă și duminică)

Pentru toate informațiile despre accesul în bazinele de înot Dinamo, accesați linkul următor:

Declaratia pe propria răspundere pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu COVID-19 se poate descărca de aici: FORMULAR