Home Baschet masculin

Baschet masculin

BASCHET. Joc solid, infrangere pe final la Pitesti

Liga Națională, etapa 25: FC Argeș Pitești – Dinamo 66-61 (13-15, 16-10, 13-15, 24-21)

Gaddefors_cu_Pitesti_acasaBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat la Pitești, în fața unei echipe de podium, dar au avut un joc solid. Atitudinea echipei s-a văzut încă de la începutul meciului, când amfitrionii nu au putut să-și facă jocul ofensiv obișnuit. Defensiva alb-roșie a contribuit din plin  la obținerea unui avantaj de 2 puncte pe tabelă la finele primului sfert.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Joc solid, infrangere pe final la Pitesti]

BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM

Liga Națională, etapa 24: DINAMO - CSM VSKC Miercurea Ciuc 83-51 (50-19)

BM_Hakan_Dinamo joacă din ce în ce mai consistent, iar victoriile se adună la linia de clasament. Ultima victimă a fost Miercurea Ciuc. Jucătorii antrenați de Hakan Demir au avut un start fantastic de meci, cu un 50-19 la pauza mare care n-a lăsat dubii in privința câștigătoarei. Oaspeții au câștigat doar ultimul sfert (16-11), când Dinamo a luat piciorul de pe accelerație.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Un nou succes categoric pentru Dinamo in LNBM]

BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM

LNBM, etapa 23: Rapid București – DINAMO 65-88 (18-24, 13-18, 15-24, 19-22)

Tarrant_actiuneTrupa antrenată de Hakan Demir și-a mai adăugat o victorie în clasamentul LNBM. Fundașul Ricky Tarrant a fost cel mai eficient în paritda disputată pe 12 martie, cu 14 puncte, 6 recuperări și 6 assisturi. La fel de important, toți jucătorii înscriși pe raport și-au înscris numele pe lista marcatorilor.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Victorie categorică în etapa 23 a LNBM]

BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)

TarrantTrupa antrenată de Hakan Demir a început și a terminat in forță meciul disputat pe 5 martie în Sala Dinamo. Primul sfert a fost 23-13 pentru Dinamo, iar ultimul 21-9. Mandache a fost principalul marcator, cu 14 puncte, urmat de Tarrant 13p și Gaddefors 11p. Clanton a rezolvat problemele sub panou (13 recuperări), dar a încheiat meciul si cu 8 puncte si 5 assist-uri. Korita 9p, Coconea 8p, Jackson 6p, Miljenovic 3p și Patru 3p și-au trecut numele pe lista marcatorilor. Meciul a contat pentru etapa a 22-a a Ligii Naționale.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Demonstrație de forță: DINAMO - CSM Galați 75-58 (44-31)]

BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!

baschet_juniori_dinamoTrupa antrenată de Victor David este campioană națională U18 la baschet 3x3 indoor! În formula David Pătru, Luca Cârstea, Luca Alexandru și Cristian Vieru, Dinamo s-a impus cu 17-14 în finala cu MC Ball Mangalia. În competiție au fost înscrise 25 de echipe.

Citeşte mai mult... [BASCHET. DINAMO - campioana naționala U18 la baschet 3x3!]