Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. LNBM - etapa 19. Esec in Banat, ramanem pe locul 7

BC Timișoara – Dinamo București 82-77 (12-20, 20-17, 31-16, 19-24)

Din-TimBaschetbaliștii antrenați de Aco Todorov au cedat miercuri la Timișoara, în etapa a 19-a a Ligii Naționale, după un meci în care și-au găsit ritmul doar în primul și în ultimul sfert. Dinamo a condus în prima parte și la diferență de 11 puncte, dar Timișoara a revenit puternic în sfertul trei, când a ajuns la rându-i să conducă la 13 puncte. În ultimul sfert, Dinamo a ajuns la distanță de un coș de gazde, dar nu a reușit să egaleze.

Read more... [Baschet. LNBM - etapa 19. Esec in Banat, ramanem pe locul 7]

Steaua CSM Eximbank - Dinamo București 85-83 (19-16, 19-14, 18-19, 29-34)

Et_7_Din-SteDinamoviștii au luptat admirabil în meciul cu Steaua, disputat astăzi la Sala Polivalentă din Capitală, în cadrul etapei a 18-a a Ligii Naționale, dar au cedat intr-un final electrizant, scor 85-83. La pauza mare, Steaua a condus cu 38-30, dar Dinamo a revenit puternic pe final, ajungând până la 1 punct în spatele adversarilor, 84-83, cu 8 secunde inainte de final.

Read more... [Baschet. LNBM - etapa 18. Dinamo a onorat derbyul: esec la limita intr-un final electrizant]

Scrima. Echipa de sabie, argint la Cupa Mondiala de la Padova

sabie_echipe_Luxardo_2016Prima etapă de Cupă Mondială la sabie seniori masculin din acest an a adus și cea dintâi distincție pentru România la această armă. Duminică, 31 ianuarie 2016, cvartetul tricolor, cu dinamoviștii Tiberiu Dolniceanu, Ciprian Gălățanu și Iulian Teodosiu în componență (al patrulea component a fost Alin Badea), a cucerit medalia de argint la etapa de Cupă Mondială de la Padova, la capătul unui parcurs foarte bun.

Read more... [Scrima. Echipa de sabie, argint la Cupa Mondiala de la Padova]

Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova

Din-CvaBaschetbaliștii de la Dinamo au pierdut duminică la Craiova, în etapa a 17-a a Ligii Naționale, după un meci spectaculos, în care au luptat pentru fiecare minge. SCM U - Dinamo 86-76 (21-15, 13-28, 26-14, 26-19). Dinamoviștii au avut un sfert doi fantastic, în care s-au apărat perfect și au punctat atât de sub coș, cât și de la 3 puncte (Marinov și Sutalo au avut câte 2 reușite până la pauza mare). Roș-albii au condus apoi până la jumătatea sfertului trei.

Read more... [Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova]

Baschet. LNBM - etapa 16. Dinamo, revansa stralucita cu Phoenix

Dinamo București - Phoenix Galați 92-68 (25-4, 23-23, 23-25, 21-16)

sulovic_cu_steBaschetbaliștii de la Dinamo nu le-au dat nicio șansă gălățenilor, în etapa a 16-a a Ligii Naționale masculine. Meciul a avut loc luni, în ”Ștefan cel Mare”, iar jucătorii antrenați de Aco Todorov și-au luat o strălucită revanșă după înfrângerea suferită în tur la Galați, scor 90-76 pentru Phoenix. Este de ajuns să amintim că meciul de luni a început cu 20-0, iar după primul sfert tabela arăta 25-4 în favoarea alb-roșiilor.

Sulovic (la minge) a fost jucătorul meciului cu Phoenix

Read more... [Baschet. LNBM - etapa 16. Dinamo, revansa stralucita cu Phoenix]

Page 41 of 59

<< Start < Prev 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Next > End >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf