Home Handbal masculin

Handbal masculin

EHF European League, Grupa Principală IV, etapa 2: Dinamo – CSM Constanța 33-23 (16-10)

KUkic_cu_ConstantaTrupa antrenată de Xavier Pascual a tranșat clar primul duel din Grupa Principală IV. În fața a aproximativ 2000 de suporteri, care au creat o atmosferă fantastică, Dinamo a făcut diferența în toate compartimentele. Apărarea a funcționat bine (foarte bun procentajul lui Cupara), iar atacul a fost de neoprit.

Read more... [HANDBAL. Dinamo câștigă clar cu CSM Constanța și urcă pe locul trei în clasamentul grupei principale]

HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști

Liga Națională, etapa 17: DINAMO - U Cluj 43-25 (23-14)

din-ucluj

Dinamo continuă seria de victorii în competiția internă după victoria de vineri împotriva "studenților" de la Universitatea Cluj. După un început ezitant în care tinerii jucători din Ardeal au condus în câteva rânduri, Dinamo a revenit repede pe tabelă, conducând la pauză cu 23-14.

Read more... [HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști]

HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League

EHF EUROPEAN LEAGUE, Grupele Principale etapa 1: Sporting Lisabona - DINAMO 35-33 (17-18)

sporting-din

Prima etapă din grupele principale ale EHF European League s-a încheiat din păcate pentru DINAMO, cu o înfrângere. După 40 de minute în care am controlat meciul și am ținut distanța de un gol ori două goluri, Sporting, împinsă de fani de la spate a reușit să revină. Șansele calificării nu sunt compromise, dubla cu Constanța fiind vitală în economia calificării în sferturi.

Read more... [HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League]

HANDBAL. Victorie fără probleme în etapa 16

Liga Națională, etapa 16 : CSM Bacău - DINAMO 29-40 (12-22)

Dinamo a avut o deplasare reușită la Bacău, reușind să controleze meciul în totalitate. Parcursul campionilor în competiția internă este unul fără greșeală, aceștia fiind situați pe prima poziție după 16 etape cu 48 de puncte. La o distanța de 10 puncte se clasează Minaur Baia Mare, în timp ce adversara noastră directă din grupele principale ale EHF European League, CSM Constanța, este clasată pe locul 3, la 11 puncte distanță.

Read more... [HANDBAL. Victorie fără probleme în etapa 16]

HANDBAL. Primul meci oficial aduce și prima victorie pentru Dinamo in 2024

Liga Națională, etapa 15: Dinamo - CSM Focșani 31-26

Kukic_cu_Focsani

Primul meci oficial în 2024 în fața fanilor aduce și prima victorie pentru handbaliștii dinamoviști, după un meci tare, în care echipa din Focșani nu s-a lăsat intimidată de statul campioanei. Oaspeții au intrat cu avantaj la pauză (17-14), dar Dinamo și-a impus superioritatea până la final, obținând a 15-a victorie consecutivă

Read more... [HANDBAL. Primul meci oficial aduce și prima victorie pentru Dinamo in 2024]

Page 3 of 153

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf