Irimus_OK_crop.jpgClubul Sportiv Dinamo București anunță încetarea raporturilor contractuale cu handbalistul Ionuț Adrian Irimuș. Rezilierea s-a parafat la solicitarea jucătorului, din motive personale.

În vârstă de 30 de ani, Ionuț Irimuș a fost unul dintre cei mai valoroși jucători ai echipei de handbal Dinamo în ultimele trei sezoane, cele mai prolifice din istoria recentă a grupării alb-roșii.

Read more... [Comunicat. Iti mulțumim, Ionut Irimuș și iți dorim succes în carieră!]

eliodor__cu_echipaÎn urma informațiilor apărute în mass-media, cu privire la schimbările efectuate la nivelul conducerii tehnice a echipei masculine de handbal, Clubul Sportiv Dinamo face următoarele precizări.

Domnul Eliodor Voica, antrenor principal al echipei masculine de handbal Dinamo, nu a fost demis și nici nu și-a înaintat demisia.

Read more... [Handbal. Comunicat de presa]

Handbal. Dinamo incepe returul cu o victorie logica, 32-27 cu Fagaras

Liga Națională (etapa 14): Dinamo – CSM Făgăraș 32-27 (20-17)

Descat_cu_FagarasHandbaliștii de la Dinamo au început returul cu o victorie logică, obținută duminică, pe teren propriu, cu CSM Făgăraș. În condițiile unui clasament extrem de strâns în partea superioară, punctele erau esențiale pentru campioana României. Făgărașul a fost însă o echipă bătăioasă, care s-a ținut bine aproximativ trei sferturi din meci.

Read more... [Handbal. Dinamo incepe returul cu o victorie logica, 32-27 cu Fagaras]

Handbal. Dinamo a parasit Cupa Romaniei

Minaur_in_deplasareHandbaliștii de la Dinamo au părăsit Cupa României, după ce au fost învinși joi, în deplasare, de Minaur Baia Mare, scor 30-26 (17-13). Meciul a contat pentru optimile de finală, iar calificarea s-a jucat într-o manșă unică. Dinamo, (încă) deținătoarea trofeului, a arătat ca o echipă sleită de puteri la finele unui an în care a jucat foarte multe meciuri, astfel că echipa gazdă, mult mai proaspătă, a condus din primul și până în ultimul minut.

Read more... [Handbal. Dinamo a parasit Cupa Romaniei]

Handbal. A doua infrangere pe teren propriu in Liga Nationala

Liga Națională, etapa 13: Dinamo – HC Odorhei 29-31 (17-18)

mousavi_cu_OdorheiCampioana a suferit a doua înfrângere pe teren propriu în actuala ediție de campionat, la finele unui meci cu răsturnări de scor. Dinamo a modificat prima tabela, 1-0 (Șandru), dar oaspeții au preluat inițiativa și au condus în prima repriză chiar și cu patru goluri: 4-8 (min. 16) și 9-13 (min. 23). Alb-roșiii au revenit până la pauză, în special prin golurile marcate de Gayduchenko și Descat.

Read more... [Handbal. A doua infrangere pe teren propriu in Liga Nationala]

Page 71 of 151

<< Start < Prev 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Next > End >>

26 februarie - 3 martie 2024

Handbal. EHF European League (etapa 3), marți 27 februarie, ora 19:45: CSM Constanța – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 28), marți 27 februarie, ora 18:00: Dinamo 1948 – Hermannstadt. Stadion Arcul de Triumf

Handbal. Liga Națională (etapa 19), joi 29 februarie, ora 18:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9, restanță), vineri 1 martie, ora 11:00: CSU Oradea – Dinamo

Fotbal. SuperLiga România (etapa 29), vineri 1 martie, ora 20:00: Poli Iași - Dinamo 1948

Volei masculin. Cupa României, turneul Final 4 (semifinală), sâmbătă 2 martie, ora 16:00: Dinamo – Steaua. Se joacă la Mioveni

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 2 martie (ora 19:00): FC Argeș - Dinamo

Scrimă. Campionatul European de cadeți și juniori, 22-29 februarie, Napoli (Italia)

Tir. Campionatul European de seniori, 24 februarie – 3 martie, Gyor (Ungaria)

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00