Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Handbal masculin Handbal. Scrisoare deschisa pentru suporterii dinamovisti

Handbal. Scrisoare deschisa pentru suporterii dinamovisti

Echipa_aplauze_suporteri

Handbaliștii de la Dinamo au revenit duminică noapte de la Braga (Portugalia), unde au înregistrat prima înfrângere din Liga Campionilor (32-34). Încă marcați de seria mai puțin fastă din ultimul timp, jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au reunit la club, luni la prânz, pentru o ședință. La final, au ținut să trimită un mesaj suporterilor, sub forma unei scrisori deschise.

”Dragi suporteri,

Astăzi am avut o ședință în care am pus cap la cap toate evenimentele din ultimul timp. Am căutat explicații, am propus soluții, dar cel mai important este că am strâns rândurile.

A fost o perioadă extrem de solicitantă pentru noi și, înainte de orice, vă mulțumim că ne-ați fost alături. Am jucat din trei în trei zile, de multe ori sărind dintr-un mijloc de transport în altul, cu deplasări lungi și meciuri extrem de grele. Uneori nici nu am mai avut timp de antrenament. Din august și până acum, ritmul a fost infernal: meci, refacere, deplasare și din nou meci. Nu căutăm alibiuri, știam ce ne așteaptă atunci când am intrat în hora Ligii Campionilor, unde suntem prezenți în premieră. Este însă o realitate peste care nu putem trece. Suntem doar 16 și nu întotdeauna toți am fost apți din punct de vedere medical. Ciprian Șandru nu a putut ajuta echipa în ultimele două meciuri, din cauza unor probleme la spate. Jakov Vrankovic a jucat cu entorsă la picior, iar Sajad Esteki face eforturi mari de a fi în teren, deși are dureri la călcâi.

Știm că poate v-am dezamăgit și de aceea dorim să vă asigurăm că facem totul pentru a vă dovedi că merităm susținerea voastră. Suntem campionii României, am cucerit Supercupa și încă păstrăm șanse pe toate fronturile. În Liga Campionilor, ne-am făcut remarcați de patru ori în patru etape. Am punctat prin voi, care ați fost declarați Suporterii Săptămânii, dar și prin golurile marcate de Sajad și Marius Mocanu, nominalizate la topurile etapei. De asemenea, Sajad a fost declarat cel mai bun inter stânga al etapei a patra. Se vorbește despre Dinamo, despre handbalul românesc, iar meritul este al întregii familii alb-roșii.

Vă rugăm să rămâneți alături de noi și suntem convinși că împreună vom avea mult mai multe șanse de a reuși, pentru ca la finalul sezonului să cântăm din nou împreună Campionii, Campionii! Ne-am ales trei lideri noi, Ionuț Irimuș, Alin Șania și Allahkaram Esteki, și sub impulsul lor vrem să dovedim că suntem demni de blazonul Clubului Sportiv Dinamo.

Hai, Dinamo”

CS Dinamo, 17 octombrie 2016

Academia de Inot Dinamo

Agrement Fitness

Initiere/Agrement Tenis

Program bazin 31 mai - 1 iunie

În perioda 31.05 - 1.06.2026 inclusiv, BAZINUL ESTE ÎNCHIS.

Abonamentele de înot agrement se prelungesc automat cu 2 zile (cu excepția AGR 365), iar şedințele de inițiere se reprogramează pe WhatsApp la 0740 100 030.

CS Dinamo vă urează o minivacanță frumoasă!

ANUNȚ PUBLICITAR

ANUNT_interes_public

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea  fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București.  Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026  AICI

IA ATITUDINE

2_InfoCons

Online Guests

We have 294 guests online