Home Polo

Polo

Polo. Superliga-etapa 7. Remiza la indigo, din nou 8-8 cu Sportul

Meciul 2: Sportul Studențesc Corona – Dinamo 8-8 (3-3, 3-1, 0-1, 2-3)

Et_1_St_-_DinPoloiștii de la Dinamo au plecat de la Brașov cu două remize trase la indigo în disputa cu Sportul Studențesc Corona. Meciul al doilea, disputat vineri, a avut o evoluție similară cu primul. Dinamo a condus cu 8-7, iar gazdele au egalat in extremis, de data aceasta când mai 26 de secunde de joc. Meciurile etapei a 7-a au pus punct turului Superligii, care se va relua în februarie 2016, după Campionatul European.

Read more... [Polo. Superliga-etapa 7. Remiza la indigo, din nou 8-8 cu Sportul]

Polo. Superliga-etapa 7. Egalati când mai erau 16 secunde

Meciul 1: Sportul Studențesc Corona – Dinamo București 8-8 (1-2, 4-1, 1-3, 2-2)

Et_6_Din-CriDinamo s-a deplasat la Brașov pentru cel mai important duel din turul Superligii de polo. Alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Alex Matei au întâlnit Sportul Studențesc în etapa a 7-a, adversarul din finala pentru medaliile de bronz de la finele campionatului trecut. Joi, dinamoviștii au luptat admirabil și au încheiat la egalitate (8-8) un meci pe care îl puteau câștiga.

Read more... [Polo. Superliga-etapa 7. Egalati când mai erau 16 secunde]

Polo. Superliga - etapa 6. Dinamo, inca sase puncte în clasament

Et_6_Din-CriPoloiștii de la Dinamo au bifat două victorii normale în etapa a șasea a Superligii, în dubla cu Crișul Oradea disputată sâmbătă și duminică în Bazinul Tolea Grințescu - Dinamo din Capitală: 22-4 (4-1, 5-2, 9-1, 4-0) și 12-4 (3-1, 3-1, 0-1, 6-1). După șase etape, roș-albii au acumulat 24 de puncte, golaveraj +73, iar peste două săptămâni vor avea duelul decisiv pentru locul trei, cu Sportul Studențesc Corona. Dubla se va desfășura la Brașov.

Read more... [Polo. Superliga - etapa 6. Dinamo, inca sase puncte în clasament]

Polo. Superliga-etapa 5. Infrangeri în bazinul campioanei

CSM Digi Oradea – Dinamo 14-8 (2-2, 4-1, 5-4, 3-1) și 16-9 (6-3, 1-2, 5-3, 4-1)

digi-dinamo_sandorPoloiștii de la Dinamo au fost învinși în cele două meciuri susținute vineri și sâmbătă la Oradea, în fața campionilor de la CSM Digi, contând pentru etapa a 5-a a Superligii. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Alex Matei au început bine meciul de vineri, când au condus cu 1-0 și au terminat la egalitate prima repriză (2-2). Orădenii și-au valorificat însă forța superioară, desprinzându-se din repriza a doua, pe care și-au adjudecat-o cu 4-1.

Read more... [Polo. Superliga-etapa 5. Infrangeri în bazinul campioanei]

Polo. Superliga-etapa 4. Fara surprize, doua victorii cu Rapid

Et_4_Din-RapPoloiștii de la Dinamo și-au trecut în cont două victorii normale în etapa a 4-a a Superligii, în cele două jocuri disputate sâmbătă și duminică, în bazinul Tolea Grințescu – Dinamo, cu Rapid București: 14-7 (5-0, 2-3, 5-0, 2-4) și 17-9 (6-2, 5-2, 3-4, 3-1). După patru etape, Dinamo a acumulat 18 puncte (golaveraj +60) și ocupă locul patru în clasament, după Steaua (24 puncte / golaveraj +143), CSM Digi Oradea (24 p / +76), Sportul Studențesc (18 p / +74).