Home Polo Polo. Dinamo, invinsa in primele doua jocuri ale semifinalei editia 2019

Polo. Dinamo, invinsa in primele doua jocuri ale semifinalei editia 2019

Superliga, semifinale, meciurile 1 și 2: Steaua – Dinamo 14-7 (4-1, 4-1, 3-3, 3-2) și 9-7 (1-1, 3-2, 3-3, 2-1)

echipa_deplasare_cu_steauaPoloiștii de la Dinamo au început seria semifinală cu două meciuri disputate la echipa care a câștigat detașat sezonul regulat, Steaua. Ambele partide au revenit gazdelor, dar au avut desfășurări diferite. În prima, începutul tare al steliștilor a decis practic câștigătoarea încă de la pauza mare. În al doilea, jocul a fost mult mai echilibrat.

În cea de a doua întâlnire, disputată sâmbătă, tabela a arătat 6-6 (cu 1:58 rămase din repriza a treia), iar cu patru minute înainte de final, diferența era minimă în favoarea gazdelor. Steaua s-a desprins la 9-7, iar Dinamo a avut două superiorități pe final, neconcretizate însă.

Meciurile 3 și 4 sunt programate pe 3 și 4 mai, în Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo.

Marcatori meci 1: Teohari 2, Buică 1, Dragomirescu 1, Iliescu 1, Vrânceanu 1, Bota 1

Marcatori meci 2: Vrânceanu 3, Dragomirescu 2, Drăghici 1, Iliescu 1.

Echipa care acumulează prima trei victorii se califică în finală.

CS Dinamo, 22 aprilie 2019

Program competițional 19-25 august 2019

Handbal. Supercupa României, 25 august, ora 14:30: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dumitru Popoescu Colibași – Brașov

Rugby. Cupa României (Grupa B – etapa 3), 24 august, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache – Dinamo

Canotaj. Campionatele Mondiale de seniori, 25 august – 01 septembrie, Linz (Austria)

Kaiac-canoe. Campionatele Mondiale de seniori, 21-25 august, Szeged (Ungaria)