Home Polo Polo. Spectacol în apă și în tribune la primul meci oficial în noul bazin olimpic

Superliga, etapa 13: Dinamo – Politehnica Cluj 21-3 (4-0, 7-1, 4-2, 6-0) și 15-4 (3-0, 2-1, 4-2, 6-1)

Polo__09.jpgNoul Bazin olimpic ”Dinamo – Tolea Grințescu” a găzduit sâmbătă, 7 februarie, primul meci oficial de la darea sa în folosință. Evenimentul a fost unul special și a avut parte de spectacol atât în apă, cât și în tribune, unde au asistat aproape 500 de suporteri și iubitori ai poloului. Jucătorii antrenați de Andrei Iosep și Adrian Vamoș și-au respectat statutul de favoriți și s-au impus cu 21-3. Primul gol oficial în noul bazin a fost marcat de Tudor Neagu în secunda 30 a primei reprize. Duminică, în cea de a doua partidă, Dinamo s-a impus cu 15-4, dar și-a concretizat superioritatea abia după pauza mare.

Fotografii: Mihai Neacșu

Au marcat pentru Dinamo

Meciul 1: Vrânceanu 5, Prioteasa 4, Sfârle 3, Necșulescu 2, C. Marian 2, Neagu 2, Demeter 1, Bota 1, A. Simion 1. Cel de-al doilea meci al etapei are loc duminică, de la ora 11:30.

Meciul 2: Alex. Matei 3, Enescu 3, Prioteasa 2, Sfârle 2, Enciu 1, A. Georgescu 1, Demeter 1, Necșulescu 1, C. Marian 1.

collage.polo.din_cj

CS Dinamo, 08 februarie 2015, ora 23:30

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948