Home Rugby

Rugby

Rugby. Cu om in minus, Dinamo nu a rezistat cu CSM

Cupa României, etapa 6: Dinamo – CSM București 5-48

Din_-_CSM_Cupa_RomRugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe teren propriu în etapa a 6-a contând pentru faza calificărilor în semifinalele Cupei României, în fața echipei CSM București. Jocul Buldogilor a avut de suferit din cauza eliminărilor, Andrei Bucurescu primind două cartonașe galbene încă din prima repriză (al doilea fiind urmat, implicit, și de cel roșu).

Read more... [Rugby. Cu om in minus, Dinamo nu a rezistat cu CSM]

Rugby. Punct bonus defensiv cu Timisoara Saracens

Cupa României, etapa 5: Dinamo – Timișoara Saracens 17-24 (raport eseuri: 2-3)

Din-Tim_Cupa_Rom_et_5Rugbiștii de la Dinamo au făcut un meci bun cu Timișoara Saracens, una dintre cele mai puternice echipe din campionatul intern. Partida a contat pentru Cupa României și a fost decisă de un eseu marcat de timișoreni cu zece minute înaintea finalului. Dinamo a presat, a avut ocaziile sale, dar a fost nevoită să se mulțumescă doar cu un punct bonus defensiv, ceea ce nu e puțin, ținând cont de valoarea adversarei.

Read more... [Rugby. Punct bonus defensiv cu Timisoara Saracens]

Rugby. Invinsi la ultima faza a meciului

Cupa României, etapa 4: U Prodvinalco Cluj-Napoca - Dinamo 26-22 (9-15)

u_cluj_-_dinamo_26-22Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Cluj-Napoca, la finele unui meci în care au condus până în ultimul minut de joc. Clujenii și-au asigurat victoria îla ultima fază, printr-un eseu transformat. Imediat după ce balonul a trecut printre buturi, arbitrul a fluierat finalul. Ștefan Demci: ”Trebuie să fim realiști, a fost un meci slab din partea noastră. Ne-am complăcut în jocul lor”.

Read more... [Rugby. Invinsi la ultima faza a meciului]

Rugby. Victoria la masa verde pentru Buldogi

Cupa României, etapa 3: Dinamo - Politehnica Iași 5-0

Simote_cu_IasiMeciul de rugby dintre Dinamo și Politehnica Iași, programat sâmbătă de la ora 11:00, a fost omologat de Comisia de Competiții a FRR cu scorul de 5-0 în favoarea Buldogilor. Ieșenii au trimis în cursul săptămânii o solicitare de amânare a partidei, pe motiv că au mulți jucători accientați. Cum aceeași situație este și în tabăra dinamovistă, stafful Buldogilor a refuzat propunerea.

Read more... [Rugby. Victoria la masa verde pentru Buldogi]

Rugby. Dinamo pierde in Ghencea la debutul in Cupa Romaniei

Cupa României, etapa 1: Steaua - Dinamo 36-20. Raport eseuri: 5-2

steaua-dinamo_CR_pasarisRugbiștii de la Dinamo au debutat sâmbătă în sezonul 2017-2018 al Cupei României, cu un meci al marilor orgolii. Buldogii au întâlnit în deplasare rivala din Ghencea, pe care o înfruntaseră și în ultimul meci din Superligă disputat în acest an. Și de data aceasta, victoria le-a revenit roș-albaștrilor, care s-au impus cu 36-20. Dinamo a început bine, cu avantaj pe tabelă (10-0), dar Steaua a revenit și a preluat inițiativa.

Read more... [Rugby. Dinamo pierde in Ghencea la debutul in Cupa Romaniei]

Page 18 of 54

<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Săptămâna 13-19 mai

Marți, 14 mai: ZIUA DINAMO 76

Handbal. Liga Națională (etapa 25), miercuri 15 mai, ora 18:00: CSM Constanța – Dinamo

Handbal. Cupa României Râureni, Turneul Final 4. Semifinale, sâmbătă 18 mai. Ora 15:00: CS Minaur Baia Mare – CSM Constanța. Ora 17:30: Dinamo – CSM București. Duminică 19 mai: finala mică (ora 12:15); finala mare (ora 15:00). Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, finala (meciul 4), sâmbătă 18 mai, ora 20:30: Dinamo – Steaua. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 4), sâmbătă 18 mai, ora 13:00: U ELBI Cluj Napoca - Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 9), sâmbătă 18 mai, ora 18:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Fotbal. Dinamo 1948 va disputa barajul de menținere în SuperLiga Romania pe 20 mai (la Bucureșt), respectiv 27 mai (Miercurea Ciuc)

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)