Home Rugby

Rugby

Rugby. Invinsi la ultima faza a meciului

Cupa României, etapa 4: U Prodvinalco Cluj-Napoca - Dinamo 26-22 (9-15)

u_cluj_-_dinamo_26-22Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă la Cluj-Napoca, la finele unui meci în care au condus până în ultimul minut de joc. Clujenii și-au asigurat victoria îla ultima fază, printr-un eseu transformat. Imediat după ce balonul a trecut printre buturi, arbitrul a fluierat finalul. Ștefan Demci: ”Trebuie să fim realiști, a fost un meci slab din partea noastră. Ne-am complăcut în jocul lor”.

Citeşte mai mult... [Rugby. Invinsi la ultima faza a meciului]

Rugby. Victoria la masa verde pentru Buldogi

Cupa României, etapa 3: Dinamo - Politehnica Iași 5-0

Simote_cu_IasiMeciul de rugby dintre Dinamo și Politehnica Iași, programat sâmbătă de la ora 11:00, a fost omologat de Comisia de Competiții a FRR cu scorul de 5-0 în favoarea Buldogilor. Ieșenii au trimis în cursul săptămânii o solicitare de amânare a partidei, pe motiv că au mulți jucători accientați. Cum aceeași situație este și în tabăra dinamovistă, stafful Buldogilor a refuzat propunerea.

Citeşte mai mult... [Rugby. Victoria la masa verde pentru Buldogi]

Rugby. Dinamo pierde in Ghencea la debutul in Cupa Romaniei

Cupa României, etapa 1: Steaua - Dinamo 36-20. Raport eseuri: 5-2

steaua-dinamo_CR_pasarisRugbiștii de la Dinamo au debutat sâmbătă în sezonul 2017-2018 al Cupei României, cu un meci al marilor orgolii. Buldogii au întâlnit în deplasare rivala din Ghencea, pe care o înfruntaseră și în ultimul meci din Superligă disputat în acest an. Și de data aceasta, victoria le-a revenit roș-albaștrilor, care s-au impus cu 36-20. Dinamo a început bine, cu avantaj pe tabelă (10-0), dar Steaua a revenit și a preluat inițiativa.

Citeşte mai mult... [Rugby. Dinamo pierde in Ghencea la debutul in Cupa Romaniei]

Superliga CEC Bank, etapa 8: Dinamo - Steaua 9-17 (6-5)

Din_-_Steaua10Rugbiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de o victorie frumoasă, de orgoliu, în fața rivalei bucureștene Steaua, liderul la zi al Superligii. Efortul colectiv al Buldogilor, care au trudit mult și au condus 90 la sută din meci, a fost anihilat de ultimele patru-cinci minute ale întâlnirii, când oaspeții au marcat două eseuri consecutive. Jocul a fost echilibrat și a fost influențat de terenul greu și de balonul alunecos.

Citeşte mai mult... [Rugby. Infrangere in ultimele minute, efort colectiv frumos al Buldogilor in fata liderului la zi al Superligii]

Rugby. ”Un meci Dinamo – Steaua se joaca numai cu sufletul”

Superliga CEC Bank, etapa 8, 28 octombrie, ora 14:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache, Dinamo

Conferinta_presa_cu_SteauaRugbyul românesc se pregătește de un nou duel de tradiție între Dinamo și Steaua, cele mai mari cluburi ale țării. Cele două echipe se vor înfrunta sâmbătă, în Ștefan cel Mare, în cadrul etapei a opta a Superligii CEC Bank, prima din retur. În runda de start a sezonului, alb-roșiii au cedat în Ghencea, după un joc spectaculos, cu 27-19. În perspectiva partidei, conducerile tehnice ale celor două echipe au participat la o conferință de presă în care au prefațat duelul de sâmbătă.

Citeşte mai mult... [Rugby. ”Un meci Dinamo – Steaua se joaca numai cu sufletul”]

Pagina 18 din 53

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.