Home Rugby

Rugby

Rugby. Final de tur. Stiinta Baia Mare, prea puternica pentru Buldogi

Superliga CEC Bank, etapa 7: Dinamo - Știința Baia Mare 17-53 (raport eseuri 3-8)

Din_vs_BM_04Rugbiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii cu un meci extrem de dificil, disputat pe teren propriu. În fața unei echipe puternice și fără să poată beneficia de câțiva jucători, titulari în partidele anterioare, Dinamo nu a putut decât să joace deschis și să contribuie la spectacol prin marcarea a trei eseuri.

Citeşte mai mult... [Rugby. Final de tur. Stiinta Baia Mare, prea puternica pentru Buldogi]

Rugby. Buldogii, 40 de minute in avantaj cu Timisoara Saracens

Superliga CEC Bank, etapa 5: Dinamo – Timișoara Saracens 16-33 (13-12). Raport eseuri: 1-5

Etapa_5_Dinamo_-_Timisoara_2Rugbiștii de la Dinamo au reușit o primă repriză foarte bună în meciul cu campioane en titre, disputat sâmbătă pe stadionul Florea Dumitrache. Buldogii au condus cu 13-12 după primele 40 de minute, cu o lovitură de pedeapsă marcată în primele trei minute și un eseu concretizat de Keegan May. La pauză, Timișoara a schimbat mai mulți jucători.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii, 40 de minute in avantaj cu Timisoara Saracens]

Superliga CEC Bank, etapa 3: Dinamo – Universitatea Cluj 25-25 (3-3 raportul eseurilor)

Dinamo_-_CSm_Cupa_Regelui_9-42Rugbiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de prima victorie din noul sezon al Superligii, dar au ratat câștigarea celor 4 puncte puse în joc la ultima fază a jocului, când la scorul 25-25 Hendrik Mulder a nu a putut converti un eseu marcat de Buldogi pe o presiune fantastică pusă pe adversari în ultimele zece minute.

Citeşte mai mult... [Rugby. Victorie ratata la ultima faza a meciului: Dinamo, egal cu Universitatea Cluj]

Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau

Superliga CEC Bank, etapa 2: SCM Gloria Buzău – Dinamo 31-13 (17-6 / raport eseuri 4-1)

Rugby__1Rugbiștii de la Dinamo au cedat în deplasare, în etapa a doua a Superligii CEC Bank, în fața nou promovatei SCM Gloria Buzău. Buldogii au fost surprinși de jocul foarte motivat al gazdelor și nu și-au găsit ritmul, în pofida faptului că au înscris primi, printr-o lovitură de pedeapsă. Dinamo rămâne fără punct în clasament după două etape.

Citeşte mai mult... [Rugby. Infrangere neasteptata a Buldogilor la Buzau]

Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon

Superliga CEC Bank, etapa 2, sâmbătă, ora 11:00: SCM Gloria Buzău – Dinamo

Rugby_18-19_01Rugbiștii de la Dinamo dispută sâmbătă, în deplasare, cel de-al doilea meci din noul al Superligii CEC Bank. Buldogii dau piept cu SCM Gloria Buzău, o nou promovată antrenată de fostul căpitan al dinamoviștilor, Costică Mersoiu. Ambele echipe vin după înfrângeri în prima etapă a competiției interne.

Citeşte mai mult... [Rugby. Buldogii merg la Buzau pentru prima victorie din noul sezon]