Home Rugby Rugby - Superliga CEC Bank - Playout

Rugby - Superliga CEC Bank - Playout

R__11Dinamo Bucureşti – U. Cluj:   29-10

Sâmbătă, 25 august, stadionul Dinamo a fost gazda întâlnirii de rugby dintre Dinamo Bucureşti şi U. Cluj, întâlnire contând pentru stabilirea clasamentului playout-ului Superligii nationale CEC Bank.

Meciul a început la ora 1800, oră la care temperatura era de peste 35 grade C, fapt care s-a văzut şi în evoluţia echipelor, dar mai ales în numărul mare al accidentărilor.

Clujul a început mai bine partida şi a deschis scorul încă din debutul partidei iar în minutul 17 conducea cu 10-0. Dinamoviştii au reacţionat imediat şi, până la pauză, Barbu şi Antonescu au înscris două eseuri, uvertura Daniel Strătulescu reuşind ambele transformări.

După pauză tot dinamoviştii au condus ostilităţile şi mai reuşesc două eseuri, prin Alexandru Marin şi Silviu Tănase iar acelaşi Daniel Stătulescu reuşeşte transformările: scor 29-10 şi Dinamo, cu o echipă foarte tânără, se impune şi ne arată că munca de promovare a tinerilor dă roade, antrenorii Demci şi Solomie mergând pe această linie de câteva sezoane.

Autorul articolului şi foto: Mihai Neacşu – CS Dinamo, 28 august, ora 1000

23-29 ianuarie 2023

Baschet. LNBM Mozzart (etapa 18), sâmbătă, 28 ianuarie, ora 18:30: Dinamo – ABC Athletic Constanța. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 14), miercuri, 25 ianuarie, ora 19:00: FC Argeș - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 15), duminică, 29 ianuarie, ora 15:00: Dinamo – CSM Târgoviște. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 14), sâmbătă, 28 ianuarie, ora 14:00: Știința București – Dinamo. Arena Romsilva Știința București

Polo. Cupa României la feminin (turneul II), 27-29 ianuarie, Bazinul Otopeni