Home Tenis de câmp

Tenis de câmp

David_Nicholas_IonelTenismanul dinamovist David Nicholas Ionel (17 ani) a reușit o serie remarcabilă de victorii consecutive în circuitul ITF: 20 de meciuri, echivalente cu 4 turnee de simplu câștigate!

Read more... [Tenis. Remarcabil: David Nicholas Ionel – 4 titluri consecutive ITF, 20 de meciuri câștigate la rând]

Tenis. Horia Tecău, victorie la turneul ATP de la Basel, în proba de dublu

tecau-rojer_baselVicecampionul olimpic Horia Tecău (CS Dinamo) și olandezul Jean Julien Rojer au câștigat proba de dublu la turneul ATP de la Basel (Elveția), scor 7-5, 6-3 în finala disputată cu americanii Taylor Fritz și Reilly Opelka.

Read more... [Tenis. Horia Tecău, victorie la turneul ATP de la Basel, în proba de dublu]

tenis_ghetu_si_margineanSelecția națională la tenis pentru categoria Under 13 ani a fost câștigată de doi sportivi de la CS Dinamo. Competiția s-a desfășurat la Centrul Național de Tenis de la București și i-a avut în prim plan pe Gabriel Ghețu și Alexia Mărginean.

Read more... [Tenis. Dinamoviștii Gabriel Ghețu și Alexia Mărginean, cei mai buni din țară la Under 13]

tenis_CN_Under_18_2019Echipele de tenis ale CS Dinamo, fete și băieți, s-au clasat pe primul loc la Campionatele Naționale pe echipe Under 18, competiție desfășurată la Centrul Național de tenis de la București.

Read more... [Tenis. Băieți și fete de aur! Dinamo a câștigat ambele titluri la Naționalele pe echipe Under 18]

Tenis. Dinamo – campioana natională pe echipe la feminin

TENIS.CN_echipe_2019Echipa feminină de tenis CS Dinamo a câștigat titlul național după ce s-a impus cu 4-1 în finala disputată cu CSM București. Naționalele de seniori pe echipe s-au desfășurat la Centrul de Tenis de la București.

Judo. Campionatul Mondial de seniori, 6-14 iunie, Budapesta

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 8), sâmbătă, 12 iunie, ora 14:00: Tomitanii Constanța – Dinamo

Cont curent (ron): RO85BTRLRONCRT0392619401

Accesarea serviciilor oferite de CS Dinamo (inițiere sportivă, agrement...) se va face pe baza extrasului de cont (printat).

• Până în ora 14:00, plățile se vor face la casieria centrală din incinta clădirii principale de birouri (sediul CS Dinamo).