Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Tenis de câmp Tenis – Circuitul FRT Pro Rosal Trophy

Tenis – Circuitul FRT Pro Rosal Trophy

UPDATE 9 iulie: Samper-Montana a câştigat finala de simplu a turneului Pro Rosal Trophy de la Bucureşti!

G__04Patru ore a durat finala de simplu a turneului Pro Rosal Trophy,  dintre spaniolul Montana Samper si grecul Theodoris Angelions. Patru ore de tenis de cea mai bună calitate, în condiţiile în care dumincă, la ora finalei, au fost peste 34 de grade Bucuresti.

A câştigat Montana în trei seturi (6-4; 6-7; 7-6) şi, odata cu meciul, a câştigat şi cecul de 1200 $, respectiv cele 12 puncte puse în joc, contând în clasamentul  ATP.

Odată cu această partidă, s-a tras şi cortina turneului de la Bucureşti - cel mai important dintre cele găzduite de baza Dinamo şi care a fost apreciat de conducerea Clubului nostru, precum şi de conducerea Federaţiei Române de Tenis, drept un succes, atât din punct de vedere al organizării, cât şi a nivelului la care au evoluat sportivii participanţi.

 

Vă prezentăm, în continuare, rezultatele obţinute de sportivii participanţi la turneul Rosal Trophy, înscrişi pe tabloul principal al competiţiei.

Informaţia este actualizată zilnic, cu rezultatele realizate în ziua precedentă. Reamintim faptul că turneul este găzduit de Parcul Sportiv Dinamo Bucureşti, în perioada 30 iunie – 8 iulie.


UPDATE 8 iulie - Ieri, 7 iulie, s-au desfăşurat semifinalele de simplu ale turneului, înregistrându+se următoarele rezultate:

J. SAMPER MONTANA (ESP) - Marc GINGER (ESP): 6-7, 6-2, 3-1 Ret.

Teodor-Dacian CRĂCIUN (ROU) - Theodoros ANGELIONS (GRE): 4-6, 2-6

 

UPDATE 7 iulie – Ieri, 6 iulie, s-a desfășurat finala de dublu a turneului, dintre perechea grecească Theodoros ANGELIONS / Paris GEMOUCHIDIS și cea spaniolă Riccardo MAIGA / Roberto MARORCA. Scor final: ANGELIONS/GEMOUCHIDIS – MAIGA/RICCARDO: 5-7. 7-6(1), [10-3], grecii câștigând, astfel, finala și obținând trofeul competiției în proba de dublu.

Vezi, în continuare, rezultatele sferturilor de finală în proba de simplu a turneului:

 SINGLE (Sferturi de finală):

J. SAMPER-MONTANA (ESP) – C. BOLUDA-PURKISS (ESP): 6-1, 6-2

Marc GINGER (ESP) – Andrei MLENDEA (ROU): w.o.

Teodor-Dacian CĂCIUN (ROU) – Soren WEDEGE (DEN): 6-2, 6-1

Alessandro BEGA (ITA) – Theodoros ANGELIONS (GRE): 4-6, 2-6

Sâmbătă, 7 iulie, se dispută următoarele semifinale ale turneului de simpu:

J. SAMPER-MONTANA (ESP) - Marc GINGER (ESP)

Teodor-Dacian CĂCIUN (ROU) - Theodoros ANGELIONS (GRE)



UPDATE 6 iulie - rezultatele 8-imilor la "simplu" şi semifinalelor la "dublu"

SINGLE (Turul 2)

 

TURUL 2 (8-imi)

Sferturi de finală

1

Montana SAMPER (ESP) - M. GARCIA-ROMAN (ESP):

6-1, 6-2

Montana SAMPER (ESP)

-

C. BOLUDA-PURKISS (ESP)

2

Maxime FORCIN (FRA) - C. BOLUDA-PURKISS (ESP):

6-2, 4-6, 1-6

3

Marc GINGER (ESP) - Roberto MARORCA (ITA):

6-1, 6-4

Marc GINGER (ESP)

-

Andrei MLENDEA (ROU)

4

Andrei MLENDEA (ROU) - Giulio TORRONI (ITA):

6-1, 6-1

5

R. SINICROPI (ITA) - Teodor CRĂCIUN (ROU):

0-6, 6-4, 5-7

Teodor CRĂCIUN (ROU)

-

Soren WEDEGE (DEN)

6

Soren WEDEGE (DEN) - Joshua MILTON (GBR):

3-6, 6-2, 6-3

7

Alessandro BEGA (ITA) - Constantin BELOT (FRA):

6-1, 6-2

Alessandro BEGA (ITA)

-

T. ANGELIONS (GRE)

8

T. ANGELIONS (GRE) - Grzegorz PANFIL (POL):

6-1, 4-6, 6-4

DOUBLE (SFEMIFINALE)

SEMIFINALE

FINALA

1

Theodoros ANGELIONS / Paris GEMOUCHIDIS

-

Maxime FORCIN / Thomas GIRAUDEAU

6-3, 6-1

 

Theodoros ANGELIONS / Paris GEMOUCHIDIS

-

Riccardo MAIGA /  Roberto MARORCA

2

Riccardo MAIGA /  Roberto MARORCA

-

Alexandru CARPEN / Vasile GHILEA

6-1, 6-4


 UPDATE 5 iulie - rezultatele 16-imilor la "simplu" şi sferturilor de finală la "dublu"

SINGLES (TURUL 1 - "16"-imi de finală)

 

TURUL 1 (16-imi)

TURUL 2 (8-imi)

1

Montana SAMPER (ESP)Vasile GHILEA (ROU):

6-4, 6-3

Montana SAMPER (ESP)

-

M. GARCIA-ROMAN (ESP)

2

Patrick CIORCILA (ROU) – M. GARCIA-ROMAN (ESP):

2-6, 6-2, 4-6

3

Konstantinos MIKOS (GRE) – Maxime FORCIN (FRA):

6-7(2), 3-6

Maxime FORCIN (FRA)

-

C. BOLUDA-PURKISS (ESP)

4

C. BOLUDA-PURKISS (ESP) – E. LOPEZ-PEREZ (ESP):

6-1, 4-6, 6-0

5

Marc GINGER (ESP) – Riccardo MAIGA (SUI):

6-2, 6-2

Marc GINGER (ESP)

-

Roberto MARORCA (ITA)

6

Marc Ferringo (DEN) – Roberto MARORCA (ITA):

3-6, 4-6

7

Paris GEMOUCHIDIS (GRE) – Andrei MLENDEA (ROU):

4-6, 7-5

Andrei MLENDEA (ROU)

-

Giulio TORRONI (ITA)

8

Andrei-Ştefan APOSTOL (ROU) – Giulio TORRONI (ITA):

5-7, 1-6

9

R. SINICROPI (ITA) Thomas GIRAUDEAU (FRA):

1-6, 6-2, 6-3

R. SINICROPI (ITA)

-

Teodor CRĂCIUN (ROU)

10

Teodor CRĂCIUN (ROU) Darius BRAGUSI (ROU):

6-2, 6-4

11

Soren WEDEGE (DEN) A. Carpen (ROU):

6-2, 6-2

Soren WEDEGE (DEN)

-

Joshua MILTON (GBR)

12

James MARSALEK (GBR) – Joshua MILTON (GBR):

4-6, 6-0, 3-6

13

Alessandro BEGA (ITA) – Viktor STJERN (SWE):

6-1, 6-3

Alessandro BEGA (ITA)

-

Constantin BELOT (FRA)

14

Sebastian KRAILA (ROU) – Constantin BELOT (FRA):

2-6, 2-6

15

G. GALLEGO-BERTRAN (ESP) – T. ANGELIONS (GRE):

 4-6, 0-6

T. ANGELIONS (GRE)

-

Grzegorz PANFIL (POL)

16

Andrei COCIASU (ROU) – Grzegorz PANFIL (POL):

2-6, 2-6

 DOUBLES (Sferturi de finală )

 

SFERTURI DE FINALĂ

SEMIFINALE

1

E. LOPEZ-PEREZ / J. SAMPER-MONTANA

T.ANGELIONS / P.GEMOUCHIDIS

0-6, 1-6

 

Theodoros ANGELIONS / Paris GEMOUCHIDIS

-

Maxime FORCIN /       Thomas GIRAUDEAU

2

J. MARSALEK / J. MILTON

M. FORCIN / T. GIRAUDEAU

 4-6, 3-6

3

D. DIMA / P. GRIGORIU

R. MAIGA / R. MARORCA:

6-7(6), 3-6

Riccardo MAIGA /      Roberto MARORCA

-

Alexandru CARPEN /     Vasile GHILEA

4

A. CARPEN / V. GHILEA

A. BEGA / R. SINICROPI:

7-6(6), 6-1


NOU! Hidrokinetoterapie

ANUNTURI AGREMENT

• PROGRAM BAZINUL ÎN AER LIBER DINAMO, SĂPTĂMÂNA 29.06 - 5.07.2020

LUNI-VINERI

09:00 - 13:30 - INIȚIERE

14:00 - 16:30 - AGREMENT (culoarele 1-8)

17:00 - 20:30 - INIȚIERE (culoarele 1-4)

17:00 - 20:30 - AGREMENT (culoarele 5-8)

SÂMBĂTĂ - DUMINICĂ

08:00 - 11:30 - AGREMENT

12:00 - 15:30 - AGREMENT

16:00 - 19:30 - AGREMENT

Accesul se face prin sistemul de programare telefonică, astfel:

De luni până vineri între orele 13:00 - 21:00

Sâmbăta și duminica între orele 08:00 - 20:00.

Pentru toate informațiile despre accesul în bazinele de înot Dinamo, accesați linkul următor: 

http://www.csdinamo.eu/agrement-natatie

Informatii BREXIT

banner-brexit-300x140

Agrement Fitness

Agrement Natație

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Online Guests

We have 274 guests online