Home Tenis de câmp Tenis. Filip Jianu, cel mai important titlu al carierei

Tenis. Filip Jianu, cel mai important titlu al carierei

Filip_JIanu_victorie_la_Pitesti_2019_K25Tenismanul dinamovist Filip Jianu (17 ani) a câștigat duminică, 18 august, finala turneului de la Pitești, dotat cu premii totale de 25.000 de dolari. Turneul face parte din ITF World Tennis Tour.

Filip Jianu și-a trecut cea mai importantă victorie a carierei, un succes la turneul ITF de la Pitești. În finală, Filip a dispus de sârbul Marko Tepavac, scor 7-6, 5-0 (retragere). La 5-6 în primul set, dinamovistul a salvat o minge de set.

Traseul lui Filip Jianu la Pitești

Turul 1: 6-4, 3-6, 7-5 cu Mircea Alexandru Jecan (Rou)

Turul 2: 7-6, 3-6, 6-4 cu Hernan Casanova (Arg / favorit 4)

Sferturi: 6-1, 6-1 cu Călin Manda (Rou)

Semifinale: 6-3, 6-7, 6-3 cu Nicolae Frunză (Rou)

Finală: 7-6, 5-0 (retragere) cu Marko Tepavac (Srb)

CS Dinamo, 18 august 2019

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești