Home Volei feminin VOLEI FEMININ. Trei victorii din trei posibile în 2024 pentru Dinamo

VOLEI FEMININ. Trei victorii din trei posibile în 2024 pentru Dinamo

Divizia A1 etapa 15: Știința Bacău - Dinamo București 0-3 (14-25; 15-25; 12-25)

bacău-dinamo

Trupa antrenată de Milos Gavrilovic oferă încredere suporterilor dinamoviști prin fiecare victorie obținută în 2024. Adițiile internaționale s-au integrat repede și reușesc să prindă minute bune la fileu. La Bacău, fetele nu au întâmpinat un adversar redutabil, prilej pentru antrenor să facă schimbări pe parcursul meciului.

Thana Fayad și Dalia Vîrlan s-au evidențiat, punctând de 10 ori pe tabelă.

Pentru noi au mai evoluat: Ștefania Cheluță 9p, Bozica Markovic 8p, Jelena Vullin 6p, Cristina Miron 4p, Uliana Kotar 4p, Gabriela Bălae 2p, Lenka Ovečková 2p, Theodora Stan 2p; libero Silva Tassia și Mihaela Pamfil.

CS DINAMO, 1 februarie 2024

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)