Dinamo Romprest – CSM București 3-0 (25-22; 25-16; 25-13)
Luni, 26 noiembrie, la Dobroiești, s-a desfășurat, în cadrul etapei a 8-a a diviziei A1 la volei feminin, derbyul bucureștean dintre Dinamo Romprest București și CSM București.
Doar în primul set CSM-ul a lăsat impresia că poate să țină pasul cu Dinamo, când a reușit chiar să și conducă, la un moment dat, cu 18-13. La acest scor, antrenorul dinamovist le-a introdus în teren pe Mincă și pe Baciu în locul jucătoarelor Lupu și Valahova iar din acel moment soarta jocului s-a schimbat, dinamovistele recuperând repede și reușind să câștige setul la 22.
Ce a urmat, se poate vedea și după evoluția scorului pe seturi: o luptă inegală în care CSM-ul a fost dominat la toate capitolele de o formație cu un lot de voleibaliste mult mai consistent și mai valoros.
Dinamo a câștigat într-o oră și cinci minute, într-un un meci controlat într-o manieră categorică, de la prima până la ultima minge.
Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 27 noiembrie, ora 200
Vă informăm că, în perioada 20.07.2026 – 25.07.2026, sala de fitness va fi închisă pentru efectuarea unor lucrări de întreținere.
Ședințele neefectuate în această perioadă vor putea fi recuperate ulterior, iar abonamentele vor fi prelungite corespunzător.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru înțelegere!
Vă așteptăm cu drag începând cu 26.07.2026