Home Volei feminin Volei feminin. Dinamo termină turul de campionat pe locul 3

Volei feminin. Dinamo termină turul de campionat pe locul 3

VF_Turneu_Voluntari_victoriiVoleibalistele de la CS Dinamo (antrenor Milos Gavrilovic) au câștigat patru puncte din nouă posibile la ultimul turneul al Diviziei A1, îndeajuns pentru a încheia prima parte a campionatului pe locul 3 (23 de puncte), după CSM Târgoviște (32p) și Volei Alba Blaj (30p). Pe locul 4 este CS Medgidia (23 p).

Turneul 6 al Diviziei A1 feminine a fost de toate pentru dinamoviste. Un set câștigat cu echipa gazdă, neînvinsă în actuala ediție de campionat, un eșec dramatic cu Medgidia (după patru mingi de meci în setul patru cu posibilitatea de a câștiga toate cele trei puncte, dar și o victorie la pas.

Rezultatele de la ultimul turneu

CSM Târgoviște - DINAMO 3-1 (25-22, 25-17, 22-25, 25-17). Dinamo: Guncheva (ridicător / 4p), Karakasheva (8p), Uattara (9p), Onyejekwe (15p), Dimitrova (15p), Collar (9p) - Tassia Sthael (libero). Au mai jucat: Motroc 1p, Ana-Marisa Radu.

DINAMO – CS Medgidia 2-3 (25-17, 19-25, 25-14, 30-32, 12-15). Un meci de două ore și 20 de minute, cu ultimele două seturi jucate la limită. Am avut patru ocazii de a închide partida cu 3-1, dar așa cum e în volei, am pierdut cu 3-2. Plecăm din acest meci cu un punct.

Uattara 23p, Collar 20p, Karakasheva 13p, Nneka Onyejekwe 13p, Dimitrova 11p, Guncheva 4p au punctat pentru noi.

DINAMO - FC Argeș 3-0 (25-12, 25-11, 25-16).

CS Dinamo, 15 decembrie 2020

Săptămâna 1-7 martie 2021

Volei masculin. Divizia A1, turneul 4 (retur), 12 martie, ora 15:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala CSU Știința București. În direct la TVR 3

Polo. Cupa României – masculin, 12-14 martie, București (Bazinul Ghencea)

Atletism. Campionatul Național U16 – finala, 13-14 martie, Bacău