Home Volei feminin Volei feminin – Divizia A1, play-off, faza a III-a, tur - meciul 1

Volei feminin – Divizia A1, play-off, faza a III-a, tur - meciul 1

Dinamo Romprest - C.S.M.Bucureşti: 3-2 (25-14; 25-22; 20-25; 20-25; 15-6)

VF_11Dinamo a câştigat cu 3-2 în două ore de volei şi de spectacol voleibalistic într-o partidă între două formaţii care joacă finala mică a acestui campionat cu o ambiţie care ne surprinde.

Dinamovistele constituie o formaţie mult mai valoroasă iar de partea cealaltă CSM-ul este o formaţie care se luptă cu o ambiţie şi o dăruire care sunt demne de tot respectul.

Setul I a început în nota de dominare a dinamovistelor care, la un moment dat, au condus şi cu 10 puncte. Cu o preluare bună şi cu o ridicătoare exactă, setul s-a terminat în 20 de minute în favoarea dinamovistelor.

În setul doi, elevele antrenorului Atanas Petrov se adună şi merg cap la cap cu dinamovistele până la 22-21 când sportivele din Ştefan cel Mare se detaşează şi câştigă cu 25-22, şi totul părea destul de simplu.

Setul trei a fost al CSM-ului de la cap la coadă până s-a ajuns la 20-14 şi 25-20. Setul al patruea a fost disputat şi echilibrat în acelaşi timp, până la 19-19 când CSM–ul s-a desprins în câştigătoare.

La 2-2, Dinamo a început tie-break-ul mult mai bine, conducând chiar şi cu 13-6 iar pe final s-a ajuns la 15-6.

Miercuri, 18 aprilie, se va disputa meciul al doilea, tot de la ora 18 - un meci care se anunţă la fel de disputat ca mai toate întâlnirile dintre aceste două formaţii bucureştene.

Autorul articolului şi foto: Mihai Neacşu – CS Dinamo, 18 aprilie ora 1600

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

ANUNȚ

Mâine, 26.04.2024, sala fitness Dinamo se va inchide de la ora 13:00 pentru activități de dezinsecție.