Home Volei masculin VOLEI MASCULIN. Continuă recitalul alb-roșu în Divizia A1. Victorie și la Zalău

VOLEI MASCULIN. Continuă recitalul alb-roșu în Divizia A1. Victorie și la Zalău

Divizia A1 (etapa 4): CSȘ CNE LAPI Dej SCM Zalău - DINAMO 1-3 (23-25, 17-25, 25-21, 12-25)

VM_Victorie_la_ZalauO nouă victorie mare pentru jucătorii antrenați de Sinișa Reljic! După Baia Mare, Craiova și Steaua, a căzut și reduta Zalău, o echipă extrem de redutabilă pe teren propriu. Victorie de trei puncte, cu un ultim set încheiat la 12! Zalăul a fost ultima echipă care a învins Dinamo în campionat, pe 13 decembrie 2020.

”Ne-a ieșit tot! Nu mai câștigasem la Zalău de 10-15 ani. Nici nu mai țin minte ultima noastră victorie aici”, a comentat managerul Eduard Chermeș.

Blocajul a fost din nou la înălțime (14 puncte), cu Mihalcea extrem de inspirat. Aproape toți jucătorii au încheiat meciul cu procentaj de peste 50% pe atac!

Gommans 16p, Cherbeleață 16p, Cuk 12p, Mihalcea 11p, Kovacevic 8p, Bartha 3p și Ionescu 2p au punctat pentru Dinamo. Au mai jucat Goic, Constantin, Mărieș și Manoogian.

Dinamo are 11 puncte din patru meciuri disputate și se pregătește de marele derby cu Arcada Galați, programat săptămâna viitoare la București, în Sala Dinamo (6 noiembrie).

CS Dinamo, 30 octombrie 2021

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00