Home Volei masculin

Volei masculin

Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza II, tur - meciul 1

Tomis Constanța - Dinamo București: 3-0 (25-15, 25-19, 25-22)

Joi, 22 martie, la Constanța, s-a disputat primul meci al semifinalei dintre Tomis și Dinamo, partidă încheiată cu victoria gazdelor.

Putem spune că echipa lui Daniel Rădulescu a pierdut destul de ușor această întâlnire, având o evoluție sub cea cu care ne-a obișnuit în returul acestui campionat. La acest scor nu sunt prea multe de spus despre desfășurarea partidei, ci doar că așteptăm o revenire absolut necesară a dinamoviștilor în meciul cu numărul 2 din primul tur al semifinalei, pentru a ne putea creea avantajul rezultatului egal în deplasare, de la care să se plece în partidele returului ce se va desfășura la București.

Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 22 martie, ora 2030

Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza I, turul III

Dinamo București - Știința Explorări Baia Mare: 3-1 (25-19, 25-22, 23-25, 25 -15)

VoBaietiNici o clipă nu s-a pus problema învingătoarei în această ultimă întâlnire dintre două echipe total diferite. Pe de-o parte, Dinamo care a avut și are ghinionul să aibă mai mulți sportivi accidentați sau care vin după o lungă perioadă de recuperare, dar care a arătat, încă o dată, că este o echipă în adevăratul sens al cuvantului, iar pe de altă parte Știința care s-a luptat și și-a jucat șansa până la ultima minge pusă în joc.

Primul set a început în nota de dominare destul de clară a dinamoviștilor. Scorul a ajuns destul de repede la 22-18 iar în finalul setului, la un firesc 25-19.

Setul al doilea a început și mai bine pentru elevii profesorului Daniel Rădulescu, scorul ajungând repede la 20-14, 22-18 și 25-22.

Read more... [Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza I, turul III]

Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza I, turul II

Știința Explorări Baia Mare - Dinamo București: 3-1 (24-26, 32-30, 25-13, 25-20)

Sâmbătă. 11 martie, s-a desfășurat și partida de la Baia Mare, contând pentru turul 2 al fazei I din play-off. Dinamo a pierdut  acest meci, așa încât soarta calificării în faza a II-a se va juca la București, pe 14 martie.

Așteptăm această partidă cu încredere, domnul Dan Drăgușin, managerul echipei, asigurandu-ne că Dinamo va da tot ce are mai bun astfel încât echipa să se califice în faza următoare.

Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 11 martie, ora 2100

Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza I, turul I

Dinamo Bucureşti - Ştiinţa Explorări Baia Mare: 3-2 (15-25, 18-25, 25-19, 25-20, 16-14)

VB_01Ne aşteptam ca meciul de miercuri, 7 martie, să fie greu cu băimărenii dar parcă, de data asta, tensiunea a atins cote maxime.

Primul set a început în nota de dominare a sportivilor din Baia Mare care au condus cu 5-1 pentru ca scorul să ajunga la 11-3 pentru oaspeţi. La acest scor, Daniel Rădulescu avea deja două time-out-uri şi un time-out tehnic. În 20 de minute s-a ajuns la 25-15 şi scorul partidei: 0-1 la seturi pentru o echipă căreia îi ieşea totul.

În setul doi s-a mers cap la cap până la 16-15 pentru baieţii noştri, pentru ca, din nou, băimărenii să preia conducerea şi setul să se încheie cu 25-18 pentru ei. Un neverosimil 0-2 la seturi!

Read more... [Volei – Divizia A1, masculin: play-off, faza I, turul I]

Volei – Divizia A1, masculin: final de retur
Cele 22 de etape ale campionatului s-au terminat. Urmează play-off-ul.

DinamoFarul02Luni, 5 martie, s-a încheiat returul Diviziei A1 la volei masculin, cu o victorie oarecum neașteptată a Dejului în fața Tomisului, cu un categoric 3-0 care a propulsat-o de pe locul 6 pe 5. Spun "oarecum" având în vedere faptul că Tomisul a introdus în teren juniorii, menajându-și echipa de bază care peste 2 zile va evolua în primul meci al play-off-ului.

Rezultatul acestui meci a decis și viitoarea adversară a echipei noastre: Știința Explorări Baia Mare, care a alunecat de pe locul 5 pe 6, având cu un punct mai puțin decât Dejul. Iată, așadar, configurația finală a primelor 8 locuri din clasament: 1. CS Remat Zalău - 61 pct.; 2. Tomis Constanța - 54 pct.; 3. Dinamo București - 47 pct.; 4. VCM LPS Piatra Neamț - 39 pct.; 5. CS Unirea Dej - 38 pct.; 6. Știința Explorări Baia Mare - 37 pct.; 7. CSA Steaua București - 34 pct.; SCMU Craiova - 30 pct. Acestea sunt și cele 8 echipe înscrise în play-off, următoarele 4 (CSM București, U Cluj, CSU Galați și U Timișoara) urmând a disputa play-out-ul Diviziei A1, în urma căruia se vor stabili echipele retrogradate.

Read more... [Volei – Divizia A1, masculin: final de retur]

Page 62 of 68

<< Start < Prev 61 62 63 64 65 66 67 68 Next > End >>

Săptămâna 28 noiembrie – 4 decembrie

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 8), 1 decembrie, ora 19:45: Orlen Wisla Plock (Polonia) – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 14), 4 decembrie, ora 12:00: Dinamo – ACS HC Buzău. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 8), 2 decembrie, ora 20:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 15), 3 decembrie, ora 14:00: CS Dinamo – Real Bradu. Stadion Dinamo

Rugby. Liga Națională (finala mică), 4 decembrie, ora 11:00: Dinamo – SCM USV Timișoara. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 8), 3 decembrie, ora 16:00: Dinamo – CS Unirea Dej. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 8), 3 decembrie, ora 18:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 8), 5 decembrie, ora 20:00: Politehnica Cluj-Napoca – Dinamo

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

Inot. Campionatul Național de poliatlon – copii, 1-4 decembrie, Târgu Mureș

Tir. Finala Cupei Mondiale – Cupa Președintelui, 28 noiembrie – 4 decembrie, Cairo (Egipt)

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.