| Volei masculin – Prezentarea lotului de seniori pentru sezonul 2013-2014 |
|
Prezentarea lotului dinamovist de volei masculin Dan Drăguşin a declarat, în exclusivitate pentru website-ul www.csdinamo.ro, cu privire la noul lot pe care îl coordonează, următoarele: „ Anul acesta Dinamo are un lot mai bun faţă de cel de anul trecut, acest lucru se datorează implicării deosebite a conducerii clubului. Am revenit spiritul de echipă pe care l-am avut în trecut. Suntem o echipă în care relaţiile de joc şi atmosfera primează în faţa individualităţilor. Din punct de vedere tehnic echipa a câştigat mult prin noile achiziţii, şi aici, mă refer la libero-ul Milos Gavrilovic, secundul Davor Brcic, Milan pe postul trăgător universal (fals), care, cu cei 2,05 m aduce un plus de forţă echipei. Aceştia vin într-un nucleu, bine format, al vechilor dinamovişti: Mircea Roman, Bogdan Mureşan, Marius Şoloc, întărit anul acesta de Marius Drăghici şi Eugen Teotoc, şi bineînţeles coordonaţi de ridicătorul Filip Despotovschi, care de 3 ani este declarat cel mai bun ridicător din campionatul României. Nu în ultimul rând apreciez jucătorii tineri care au progresat foarte mult valoric în ultimul timp: Dobre Marius, Pătran şi Olteanu. Sprijinul pe care îl simţim în acest an şi condiţiile foarte bune create în jurul echipei, ne responsabilizează în plus şi ne motivează să ajungem cât mai sus, pe podium, la finalul campionatului.” Read more... [Volei masculin – Prezentarea lotului de seniori pentru sezonul 2013-2014] |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2013-2014: etapa a 2-a |
|
Dinamo București - Explorări Baia Mare: 3-0 (27-25, 25-21, 25-16) Sâmbătă,19 octombrie, s-au desfășurat partidele etapei a 2-a a Diviziei A1 la volei masculin. Cea mai așteptată partidă a etapei a fost cea disputată între Dinamo și Exlporări, deschisă oricărui rezultat din punct de vedere al șanselor celor două formații. Cu toate acestea, desfășurarea partidei a demonstrat cu totul altceva. Dacă în primul set disputa a fost pe măsura așteptărilor, jocul desfășurându-se într-o notă de echilibru, cu răsturnări de scor și o adjudecare la limită din partea bucureștenilor, în următoarele două seturi jocuri a decurs într-un singur sens, băimărenii contând tot mai puțin în fața unei echipe dinamoviste bine sudate și care a prestat un joc foarte bine coordonat. Victoria din această etapă aduce din nou în portofoliul lui Dinamo toate punctele puse în joc, astfel că, după doar 2 etape, cu cele 6 puncte contabilizate până acum, Dinamo se înscrie în grupa echipelor care se bat pentru ocuparea primului loc al clasamentului. Etapa viitoare, programată pentru sâmbătă, 26 octombrie, aduce alt test major pentru echipa noastră care se va deplasa la Zalău unde va juca împotriva CSVM-ului care vine după două victorii importante: contra Craiovei și a CSM-ului din București. Să le urăm mult succes băieților noștri care sunt foarte determinați și hotărâți ca, în această ediție de Campionat, să ocupe un loc pe podium. Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 20 octombrie 2013, ora 2030 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2013-2014: etapa 1 |
|
Phoenix Șimleu Silvaniei - Dinamo București: 1-3 (19-25, 9-25, 25-21, 20-25)
În această primă partidă, Dinamo a reușit o victorie destul de facilă, având o evoluție excelentă mai ales în primele două seturi. Pe fondul unei relaxări a jucătorilor noștri, adversarii au reușit să revină în setul al 3-lea și chiar să-l câștige, însă finalul partidei a aparținut, din nou, dinamoviștilor care, cu scorul general de 3-1, au plecat acasă avand tolba plină cu toate cele 3 puncte puse în joc, asigurându-și un start de sezon foarte bun, pe măsura obiectivului stabilit pentru acest campionat: ocuparea unui loc pe podium. Etapa următoare se va desfășura sâmbătă, 19 octombrie, când Dinamo va primi acasă, în noua sală din șos. Ștefan cel Mare, vizita băimărenilor de la Știința Explorări, într-o partidă care va începe de la ora 17.00 și la care sperăm să vină un număr cât mai mare de fani dinamoviști care să susțină formația noastră. Autorul articolului: Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 16 octombrie 2013, ora 2330 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: finalul campionatului |
|
Dinamo București - locul 6 la finalul ediției de campionat 2012-2013 Ieri, 15 aprilie, pentru Dinamo și Unirea Dej, s-a consumat și ultimul act al campionatului Diviziei A1 la volei masculin. Băieții noștri au fost învinși acasă cu 1-3, înfrângere care, adăugată celor două suferite la Dej, a stabilit și scorul final general al partidelor fazei a 3-a a play-off-ului: 3-0 pentru Unirea. În urma acestui rezultat, Dejul se clasează pe poziția a 5-a a ierarhiei finale a campionatului, în timp ce Dinamo se poziționează la jumătatea clasamentului, pe locul 6. Este un loc, în mod evident, sub valoarea reală a lotului nostru de jucători, însă trebuie să remarcăm din nou ceea ce atrăgeam atenția și pe parcursul derulării etapelor, și anume că în campionatul masculin valorile echipelor s-au apropiat extrem de mult, diferențele fiind nesemnificative. În aceste condiții, ordinea ierarhiei finale, oricare ar fi ea, nu trebuie să suprindă pe nimeni, fiind posibil orice. Cu speranța unei creșteri valorice și a unei mai bune evoluții în ediția viitoare de campionat, să-i felicităm pe băieții noștri și să le urăm succes în competițiile viitoare din acest an. Autorul articolului: Florin Nan - CS Dinamo, 16 aprilie, ora 1115 |
| Volei – Divizia A1, masculin, editia 2012-2013: play-off, faza II, partida 1 |
|
Sâmbătă, în sala Extreme din București, s-a disputat partida fazei a II-a din play-off, dintre Dinamo si LPS Piatra Neamț. A fost un meci fără istorie, câștigat lejer de dinamoviști, așa cum arată evoluția scorului pe seturi, diferența de valoaree dintre cele două loturi fiind mai mult decât evidentă. Conform protocolului dintre cele două formații, câștigătoarea acestei partide urmează să meargă mai departe, în faza a III-a, unde va întâlni pe câștigătoarea dintre CS Unirea Dej și CSM Agronomia Bucuresti, aceasta fiind, de altfel, și ultimul act al ediției de campionat 2012-2013, după care vom avea ierargia finală a Diviziei A1 la volei masculin. Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 26 martie 2013, ora 1115 |
Page 73 of 85
<< Start < Prev 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Next > End >>În perioda 31.05 - 1.06.2026 inclusiv, BAZINUL ESTE ÎNCHIS.
Abonamentele de înot agrement se prelungesc automat cu 2 zile (cu excepția AGR 365), iar şedințele de inițiere se reprogramează pe WhatsApp la 0740 100 030.
CS Dinamo vă urează o minivacanță frumoasă!

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI
ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI