Home Box BOX. Cristian Filip și Sorin Mihai Caliniuc au câștigat Cupa României la seniori. Radu Nelu Simion s-a impus la cadeți

Filip_U9A1935Boxerii de la Dinamo și-au făcut norma de trofee și la Cupa României (seniori și cadeți), competiție desfășurată în perioada 3-7 decembrie la Arad. Sportivii antrenați de Napoleon Gheorghe au câștigat trei trofee: două la seniori și una la cadeți. Andrei Arădoaie și antrenorul Dumitru Dorobanțu nu au putut face deplasarea la competiție, fiind izolați la domiciliu.

În competiția seniorilor, victoriile au venit de la Cristian Filip și de la Sorin Mihai Caliniuc. Filip a concurat la supergrea (+91 kg) și a avut două victorii. La Alberto Biro (Ruben Stoia Arad) în semifinale și la Cătălin Cristea (CSM Târgoviște) în finală.

Sorin Mihai Caliniuc s-a impus la categoria mijlocie (75 kg), după o victorie în finala cu Andrei Dărămuș (Alba Iulia). Tot la seniori, Alexandru Ioniță s-a clasat pe locul 3 la categoria 63 kg.

În competiția cadeților, Dinamo a avut doi finaliști. Radu Nelu Simion a câștigat la categoria 62 kg, după o victorie în finala cu Remus David (Târgoviște). La categoria 41,5 kg, Andrei Iordan a rămas cu argintul, după ce a fost învins în finala cu Daniel Grigore (Cerna).

BOX_Cupa_Romaniei_Arad_2020

CS Dinamo, 7 decembrie 2020

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.