Home Box

Box

BOX_CN_seniori_2019Boxul dinamovist e la putere pe plan intern. La Naționalele de seniori de la Tg. Mureș, pugiliștii antrenați  de Napoleon Gheorghe și Dumitru Dorobanțu au ocupat primul loc în clasamentul pe cluburi.

Read more... [Box. Dinamo - locul I în clasamentul pe cluburi la Naționalele de seniori de la Tg. Mureș, cu 4 titluri, 2 locuri II și 3 locuri III]

Box. Un titlu și trei medalii de argint la Nationalele de juniori

BOX_1_CN_juniori_2019Dinamo a avut patru finaliști la Campionatele Naționale de box pentru juniori de la Brăila. Dintre ei, Iura Cureleac (cat. 80 kg) a câștigat titlul național.

Read more... [Box. Un titlu și trei medalii de argint la Nationalele de juniori]

Box. Andrei Aradoaie, invins in optimile de finala la CM

Aradoaie_box_2Boxerul dinamovist Andrei Arădoaie (22 de ani) a fost învins în optimile de finală ale Campionatului Mondial de la Ekaterinburg (Rusia), după un meci echilibrat, disputat pe 17 septembrie în cadrul categoriei 81 kg.

Read more... [Box. Andrei Aradoaie, invins in optimile de finala la CM]

Box. Andrei Arădoaie a debutat cu victorie la Mondialul de seniori din Rusia

Aradoaie_box_2Boxerul dinamovist Andrei Arădoaie (cat. 81 kg) a obținut prima victorie a unui român la Mondialele de la Ekaterinburg (Rusia). Duminică, în turul 2, Arădoaie l-a învins la puncte (scor 3-2) pe olandezul Artjom Kasparian. Andrei a avut parte de un prim tur liber.

Read more... [Box. Andrei Arădoaie a debutat cu victorie la Mondialul de seniori din Rusia]

Box. Denisa Elena Petre – medalie de bronz la Europenele de tineret

Petre_Denisa_BoxRecent transferată la CS Dinamo, în baza unui protocol cu CSS Rm. Vâlcea, pugilista Denisa Elena Petre (18 ani) a obținut primul rezultat major pentru familia sportului dinamovist.

Read more... [Box. Denisa Elena Petre – medalie de bronz la Europenele de tineret]