Home Box

Box

Box. Ionut Palanceanu, campion national de juniori

palanceanu_si_napBoxerul dinamovist Ionuț Pălănceanu (16 ani) și-a reconfirmat statutul de lider al categoriei 63 de kilograme, la nivelul de vârstă juniori. După ce a câștigat Cupa României, sportivul antrenat de Napoleon Gheorghe s-a impus și la Campionatele Naționale, competiție desfășurată în perioada 7-12 august la Târgu Jiu. În finală, Pălănceanu l-a învins la puncte pe Viorel Badea de la Steaua.

Read more... [Box. Ionut Palanceanu, campion national de juniori]

Box. Razvan Andreiana a castigat ”Centura de aur”

Andreiana_sala.jpgBoxerul dinamovist Răzvan Andreiana (26 de ani) și-a trecut în palmares un nou trofeu important. Sportivul antrenat de Dumitru Dorobanțu a câștigat ”Centura de aur” la categoria 60 kg. Tradiționalul turneu pugilistic al României, care poartă numele marelui boxer dinamovist Nicolae Linca, s-a desfășurat la Iași, în perioada 9-13 mai.

Read more... [Box. Razvan Andreiana a castigat ”Centura de aur”]

Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret

Matei_Vlad_si_Napoleon.jpgSecția de box a CS Dinamo și-a făcut norma de trofee și la Cupa României - tineret, competiție desfășurată la finele săptămânii trecute la Piatra Neamț. Sportivii antrenați de Napoleon Gheorghe au obținut două locuri întâi, prin Vlad Matei (categ. 64 kg) și Emanuel Mican (+91 kg), și un loc doi, prin Ionuț Grigore (+91 kg).

Read more... [Box. Vlad Matei si Emanuel Mican castigatori ai Cupei Romaniei, tineret]

Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei

andreiana22.jpgSecția de box de la CS Dinamo (antrenori - Napoleon Gheorghe și Dumitru Dorobanțu) a încheiat cu medalii de toate culorile Cupa României la seniori, competiție desfășurată la Bacău în perioada între 5 și 9 aprilie. Cel mai important trofeu a fost cucerit de Răzvan Andreiana, locul 1 la categoria 60 de kilograme. Andreiana s-a impus prin abandon în repriza 1 în finala disputată cu Cosmin Popa (Torpedo Zărnești).

Read more... [Box. Razvan Andreiana (60 kg) a castigat Cupa Romaniei]

Aradoaiei_la_club.jpgLa numai o zi după ce a cucerit medalia de aur la Campionatul European U22 de la Brăila, boxerul Andrei Arădoaie a fost felicitat de conducerea CS Dinamo. Președinta clubului, Monica Iagăr, și vicepreședintele Marian Ștefan i-au așteptat pe sportiv și pe antrenorul său, Dumitru Dorobanțu, cu șampanie și cu promisiunea că vor avea tot sprijinul CS Dinamo pentru obiectivele următoare.

Read more... [Box. Campionul european Andrei Aradoaie si antrenorul Dumitru Dorobantu au fost felicitați de conducerea CS Dinamo]

Page 6 of 14

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 21-27 septembrie 2020

Rugby. Cupa României 2019-2020, Grupa B (etapa 2), 26 septembrie, ora 12:00: Tomitanii Constanța – Dinamo.

Haltere. Campionatul Național de juniori, 26-27 septembrie, Arad

Kaiac-canoe. Cupă Mondială, 25-27 septembrie, Szeged (Ungaria)

ALEGERI LOCALE 2020

banner_inalt_locale

• Începând de luni, 21 septembrie a.c., bazinul în aer liber din incinta CS Dinamo va fi rezervat în totalitate pentru activitatea de agrement. Programul zilnic se va desfășura între orele 12:00 – 19:00, cu trei intervale orare distincte (corespunzătoare unei intrări): 12:00 – 14:00; 14:30 – 16:30; 17:00 – 19:00. După fiecare interval orar, toate persoanele vor fi evacuate din bazin pentru a se face dezinfectarea suprafețelor. Activitatea durează 30 de minute.

Accesul se va face în continuare prin sistemul de programare telefonic la numărul 0743.145. 875 sau direct la bazin. Programările se fac de luni până duminică începând cu ora 12:00, pentru ziua următoare.

Programul de mai sus va rămâne atât timp cât vremea va permite desfășurarea activităților de agrement în aer liber.

Vânzarea abonamentelor rămâne sistată până când activitatea de agrement se va putea desfășura în bazinul interior (acoperit)