Home Canotaj Canotaj - Campionatul național de seniori și tineret, Snagov 5-6 septembrie 2013

Foto__GrigoreC.S.Dinamo București a câștigat tot ce se putea: 15 medalii de aur.

În perioada 5 – 6 septembrie 2013, la doar o săptămână după câștigarea a două medalii de argin la C.M. seniori de la Chungju (Coreea de Sud), canotoarele și canotorii dinamoviști au participat la ultima competiție din acest an. Campionatul Național de Canotaj 2013, găzduit de lacul Snagov s-a desfășurat sub organizarea impecabilă a Federației Române de Canotaj.  Numărul de sportivi înscriși la această competiție a fost mai mic în acest an deoarece C.N. s-a suprapus cu Campionatul Balcanic de juniori de la Monte Negro, de unde juniorii dinamoviști s-au întors cu 2 medalii de aur și o medalie de argint.

Antrenorul C.S.Dinamo București Gheorghe Marin, a precizat la sfârșitul competiției, că: ”sportivii dinamoviști au câștigat 12 medalii de aur la seniori și 3 la tineret pe când sportivii steliștii au câștigat 7 de aur în total, pe când Știința Constanța urmează pe locul III în ierarhia cluburilor; a fost o competiție în care miza principală a fost: orgoliile sportivilor și dorința lor de a-și dovedi valoarea”.

4-F, Ilie Cristina , Bereș Mădălina, Lupașcu Camelia, Boghian Andreea

8+1F, Vermeșan Alexandra, Buhus Iuliana, Straton Alexandra, Pop Alina, Solomon Izabela, Bejinariu Viviana, Cojocariu Adelina, Cucu Giorgiana, Danciu Augustina

8+1M, Silvastru Andrei, Cernea Cosmin, Pop Ștefan, Pop Leon, Nechifor Bogdan, Agafiței Vasile, Humeniuc Vasile, Gontaru Teodor și cârmaciul Pinten Ionuț

1xF c.u., Asoltanei Andreea

Locul 1 tineret:

2-F, Petrila Mihaela și Bereș Mădălina

2-M, Aicoboaiei Vlad și Oros Teodor

4-M, Mariuc Viorel, Palameariu Alexandru, Strungaru Ionuț, Gontaru Teodor.

Autorul articolului: George Vescan - CS Dinamo, 11 septembrie 2013, ora 1830

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

ANUNȚ

Mâine, 26.04.2024, sala fitness Dinamo se va inchide de la ora 13:00 pentru activități de dezinsecție.