Home Lupte greco-romane LUPTE. Mihai Mihuț și Ștefan Daniliuc, campioni naționali

LUPTE. Mihai Mihuț și Ștefan Daniliuc, campioni naționali

MIhut_CN_2020Municipiul Reșița a găzduit în zilele de 24 și 25 octombrie Campionatele Naționale de seniori la lupte (toate stilurile). Dinamo a fost reprezentată de sportivii de la București la greco-romane (antrenori, Sandu Marian și Valentin Vizate) și cei de la Centrul Sportiv Brașov  - libere masculin și feminin (antrenor Laurențiu Dumitrescu).

La greco-romane, Mihai Mihuț și-a reconfirmat clasa și a câștigat un nou titlu național la categoria 67 kg.

La lupte libere, Ștefan Daniliuc a câștigat titlul național la categoria 79 kg, iar Adelin Posea a încheiat pe poziție de ”bronz” la 74 kg. La feminin, Georgiana Tudose a câștigat argintul la categoria 53 kg.

Lupte_libere_Brasov

CS Dinamo, 25 octombrie 2020

Săptămâna 7-13 iunie 2021

Gimnastică. Campionatul Național de junioare, 10-12 iunie, Constanța

Inot. Campionatul Național de seniori, 11-13 iunie, Bazinul Dinamo, București

Judo. Campionatul Mondial de seniori, 6-14 iunie, Budapesta

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 8), sâmbătă, 12 iunie, ora 14:00: Tomitanii Constanța – Dinamo

Cont curent (ron): RO85BTRLRONCRT0392619401

Accesarea serviciilor oferite de CS Dinamo (inițiere sportivă, agrement...) se va face pe baza extrasului de cont (printat).

• Până în ora 14:00, plățile se vor face la casieria centrală din incinta clădirii principale de birouri (sediul CS Dinamo).