Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Dinamo nu a putut rasturna calculele hartiei la Timisoara

Liga Națională, etapa 6: BC SCM Timișoara – Dinamo Știința 83-70 (29-24, 13-20, 20-12, 21-14)

dinamo_-_scmu_craiova_et_2Baschetbaliștii de la Dinamo Știința nu au putut răsturna calculele hârtiei în etapa a 6-a a Ligii Naționale. Trupa alb-roșie s-a înclinat sâmbătă, 10 noiembrie, la Timișoara, în fața unei echipe care câștigase clar, în etapa anterioară, tot pe teren propriu, meciul disputat cu Steaua. Dinamo a condus la pauză cu 44-42, dar a avut o a doua jumătate de meci mai puțin reușită.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo nu a putut rasturna calculele hartiei la Timisoara]

Baschet. BCMU Pitesti, prea tare pentru Dinamo Stiinta

Liga Națională, etapa 5: BCMU FC Argeș Pitești – Dinamo Știința 98-73 (24-22, 31-14, 23-21, 20-16)

Et_4_Dinamo_-_U_Cluj_2Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au cedat drastic la Pitești, în fața unei echipe care s-a apărat agresiv și eficient. Jucătorii ”alb-roșii” au început bine și a ținut pasul în primul sfert, dar echilibrul s-a rupt în următoarele 10 minute, când BCMU Pitești a luat avans considerabil. Cu un procentaj de 29% la aruncările de 3 puncte (9 din 31) și cu puține recuperări sub panoul advers, Dinamo Știința nu a avut multe șanse la Pitești.

Citeşte mai mult... [Baschet. BCMU Pitesti, prea tare pentru Dinamo Stiinta]

Baschet. Din nou un meci frumos, dar victoria se lasa asteptata

Liga Națiuonală, etapa 4: Dinamo Știința - U BT Cluj Napoca 85-96 (44-47)

ET_4_Dinamo_-_U_ClujBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au dat o replică bună oaspeților de la U BT Cluj Napoca, în etapa a patra a Ligii Naționale. Alb-roșiii au cedat cu 85-96, însă au făcut și de data aceasta un meci bun. La pauză au fost aproape de U Cluj, deținătoarea Cupei României și una dintre cele mai frumoase echipe din campionat. Au fost numai trei puncte diferență (44-47), la fel ca și la jumătatea sfertului patru (74-77). Experiența clujenilor a fost însă decisivă.

Citeşte mai mult... [Baschet. Din nou un meci frumos, dar victoria se lasa asteptata]

Baschet. Experienta si omogentitatea, decisive sub panou

Liga Națională, etapa 2: Dinamo Știința – SCMU Craiova 89-95 (22-25, 26-32, 12-20, 29-18)

dinamo_-_scmu_craiova_et_2Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au cedat vineri pe teren propriu în etapa a doua a Ligii Naționale. Adversara, SCMU Craiova, s-a dovedit mai experimentată și mai exactă sub cele două panouri. Noul proiect Dinamo Știința mai are nevoie de puțin timp pentru a se bate de la egal la egal (și a bate!) echipele cu vechime în Liga Națională.

Citeşte mai mult... [Baschet. Experienta si omogentitatea, decisive sub panou]

Baschet. Inceput promitator pentru noul proiect Dinamo Stiinta

Liga Națională, etapa 1: Dinamo Știința – CSU Sibiu 92-96 (22-21, 18-24, 23-25, 29-26)

baschet_dinamo_echipa_dupa_etapa_1_cu_SibiuBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au debutat vineri în noul sezon al Ligii Naționale, pe teren propriu, cu una dintre echipele cu pretenții de pe prima scenă. Meciul a fost unul extrem de disputat, cu accente dramatice pe final, când Dinamo a reușit să preia conducerea. Oaspeții s-au impus la final cu 96-92, însă noul proiect Dinamo Știința a arătat bine.

Citeşte mai mult... [Baschet. Inceput promitator pentru noul proiect Dinamo Stiinta]

Pagina 27 din 59

<< Început < Anterior 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.