Baschet masculin

Baschet. Liga 1, sezonul 2014-2015, etapa 5. Continuă defilarea

Un articol de Alexandru Enciu (foto – Mihai Neacșu)

Dinamo – SCMU 2 Craiova 117-61 (24-18, 23-22, 29-7, 41-14)

Baschet__101.jpgEchipa masculină de baschet Dinamo a bifat cel de-al cincilea succes consecutiv în Liga 1. Roș-albii s-au impus duminică pe teren propriu în fața echipei SCMU 2 Craiova cu scorul 117-61, după un meci pe care l-au dominat copios după pauza mare. Principalul marcator al meciului a fost americanul Antwan Burrus, cu 35 de puncte.

Citeşte mai mult... [Baschet. Liga 1, sezonul 2014-2015, etapa 5. Continuă defilarea]

Baschet. Liga 1, ediția 2014-2015, etapa 4. Dinamo, neînvinsă

CSU Știința București – Dinamo București 64-75 (10-22, 20-20, 15-20, 19-13)

Bb_01.jpgBaschetbaliștii de la Dinamo au trecut cu bine și de cel mai important meci din Grupa C a Ligii 1. Sâmbătă, în etapa a 4-a a competiției, jucătorii alb-roșii au învins în deplasare una dintre contracandidatele la promovarea în Liga Națională, CSU Știința București. Meciul s-a disputat pe Arena de Baschet din Capitală și s-a încheiat cu scorul de 75-64 în favoarea dinamoviștilor.

Citeşte mai mult... [Baschet. Liga 1, ediția 2014-2015, etapa 4. Dinamo, neînvinsă]

Baschet. Liga 1, sezonul 2014-2015, etapa 3. Rapid, fără speranță

Un articol de Alexandru Enciu (foto - Mihai Neacșu)

Dinamo București - Rapid București 102-60 (27-12, 23-20, 30-16, 22-12)

B_01.jpgAltădată rivale pe prima scenă a baschetului românesc, Dinamo și Rapid București s-au întâlnit duminică în etapa a treia a Ligii 1, într-un duel inegal. Roș-albii, care au ca obiectiv promovarea în Liga Națională, s-au impus cu 102-60, după un meci pe care l-au controlat cu autoritate. Dinamo are trei victorii din tot atâtea meciuri.

Citeşte mai mult... [Baschet. Liga 1, sezonul 2014-2015, etapa 3. Rapid, fără speranță]

Baschet. Primul pas spre Liga Națională: Dinamo - Energia Tg. Jiu 95-36

B__burrus.jpgBaschetul dinamovist și-a reînceput aventura în competițiile interne de seniori cu un succes lejer. Duminică după-amiază, în Sala Polivalentă Dinamo, roș-albii au învins formația Energia Tg. Jiu cu 95-36 (46-19) într-un meci contând pentru etapa 1 (Grupa C) a Ligii 1. Coordonată de pe bancă de fostul mare internațional român Virgil Căruțașu, Dinamo a mizat în acest meci mai mult pe jucătorii tineri. Marcatori: Burrus 18, Bărăgău 18, Cînpean 14, Codin 11, Ispas 9, Paliciuc 7, Miller 6, Hortoglu 6, Marinică 4, Manolescu 2.

Citeşte mai mult... [Baschet. Primul pas spre Liga Națională: Dinamo - Energia Tg. Jiu 95-36]

Baschet. Dinamo renaște prin proiectul ”Red Power 110%”

Echipa__03.jpgDupă un an de pauză, baschetul dinamovist revine în competițiile interne de seniori. Cel mai titrat club din sportul cu mingea la coș din România, cu 22 de titluri naționale în palmares, pornește la drum cu un nou proiect, cu multe ambiții și cu un nume mare pe teren și în colectivul tehnic: Virgil Căruțașu (38 de ani). Fostul pivot al naționalei și al echipei Dinamo, cu care a câștigat patru titluri de campion, va fi jucător și director tehnic. Dinamo va evolua în Liga I și va avea drept obiectiv promovarea în Liga Națională.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo renaște prin proiectul ”Red Power 110%”]

Pagina 50 din 59

<< Început < Anterior 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.