Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Acreditari de presa pentru derbyul Dinamo – Steaua

Dahlman_et4Duminică, 8 noiembrie, ora 18:00, Sala Dinamo va găzdui cel mai așteptat meci al baschetului românesc, cel care va opune cele mai titrate echipe din țară, Dinamo și Steaua. Partida va conta pentru etapa a 7-a și suscită un interes major în rândul iubitorilor baschetului. În aceste condiții, conducerea echipei de baschet a decis că accesul la această întâlnire se va face numai pe bază de bilete, care pot fi achiziționate online de pe siteul specializat bilete.ro sau de la partenerii acestuia.

Citeşte mai mult... [Baschet. Acreditari de presa pentru derbyul Dinamo – Steaua]

Baschet. Dinamo, neinvinsa pe teren propriu. Dahlman, senzational

Liga Națională, etapa 6: Dinamo - SCMU Craiova 83-71 (34-45)

Et._6_DahlmanBaschetbaliștii de la Dinamo au început săptămâna cu dreptul! Jucătorii antrenați de Ako Todorov s-au impus luni pe teren propriu cu 83-71 în fața celor de SCMU Craiova, după ce oaspeții au condus cu 11 puncte la pauza mare, 34-45. Meciul a contat pentru etapa a șasea a Ligii Naționale masculine de baschet și vine ca o încălzire pentru partida de duminică, 8 noiembrie, derbyul așteptat de toată suflarea alb-roșie: Dinamo – Steaua (Sala Dinamo, ora 18:00).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo, neinvinsa pe teren propriu. Dahlman, senzational]

Astăzi, cuplaj baschet – volei în Sala Dinamo

Et._4_Din-TgJ_2Săptămâna începe cu două meciuri ofertante în Sala Dinamo din Capitală. Astăzi, la ora 17:30, baschetbaliștii de la Dinamo întâlnesc SCMU Craiova în etapa a 6-a a Ligii Naționale. După eșecul de la Galați, alb-roșiii lui Ako Todorov vor să le ofere fanilor un succes și să-și păstreze invincibilitatea pe teren propriu. Oaspeții sunt pe locul 4 în clasament, cu 9 puncte (4 victorii / 1 înfrângere), în timp ce Dinamo este pe locul 6, cu 8 puncte (3/2).

Citeşte mai mult... [Astăzi, cuplaj baschet – volei în Sala Dinamo]

Baschet. Dinamo, invinsa la Galati: 90-76 pentru Phoenix

Dahlman_et4Roș-albii au cedat în meciul nou-promovatelor în Liga Națională masculină la baschet: Phoenix Galați - Dinamo 90-76 (28-14, 24-15, 17-29, 21-18). Partida a contat pentru etapa a 5-a și a fost decisă practic încă de la pauza mare, când gazdele au condus cu 52-29. În următoarele două reprize Dinamo a revenit până la 10 puncte în spatele gălățenilor de mai multe ori, ultima dată la 74-64, dar nu a putut mai mult.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo, invinsa la Galati: 90-76 pentru Phoenix]

Baschet. LNBM – etapa 4. A treia victorie, recital Pavel Marinov

Dinamo București - Energia Tg. Jiu 83-77 (41-41)

Et._4_Din-TgJiuBaschetbaliștii de la Dinamo s-au impus vineri pe teren propriu în fața medaliatei cu bronz în ediția trecută de campionat, Energia Tg. Jiu, scor 83-77, la finele unui meci contând pentru etapa a 4-a a Ligii Naționale. Jocul a fost extrem de echilibrat, așa cum o arată scorul parțial (21-18, 20-23, 18-18, 24-18) și a fost decis în ultimele cinci minute, când apărarea alb-roșiilor a funcționat perfect.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM – etapa 4. A treia victorie, recital Pavel Marinov]

Pagina 44 din 59

<< Început < Anterior 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 15-21 aprilie

Handbal. Cupa României Râureni (sferturi de finală), marți 16 aprilie, ora 14:00: Dinamo – CSM Bacău. Sala Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciul 3), marți 16 aprilie, ora 18:00: Dinamo - U BT Cluj Napoca. Dacă Dinamo câștigă, meciul 4 va fi joi, 18 aprilie, tot în Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 24), miercuri 17 aprilie, ora 19:00: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Polo. Superliga Suzuki, semifinala (meci 3), miercuri 17 aprilie, ora 20:30: Dinamo – CSM Oradea. Bazin Tolea Grințescu Dinamo. FINALA : meciul 1/5  Steaua - DINAMO, sâmbătă 20 aprilie . ora 19.00.

Rugby. Liga de Rugby Kaufland (etapa 2), sâmbătă 20 aprilie, ora 11:30: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 1 și 2), sâmbătă 20 aprilie (ora 15:30) și duminică 21 aprilie (ora 15:30): Rapid București – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 1), vineri 19 aprilie, ora 17:00: Dinamo – Corona Brașov.

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 4), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:00: SCM Dunărea Giurgiu – CS Dinamo

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 5), sâmbătă 20 aprilie, ora 17:30: U Craiova 1948 – Dinamo 1948

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00