Home Handbal masculin

Handbal masculin

Handbal. Drumul spre un nou titlu. Dinamo s-a calificat in semifinale

Sferturi de finală, meciul 2: Dunărea Călărași – Dinamo 21-23 (9-13). Scor general: 2-0

echipa_dupa_calarasi.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au asigurat din două meciuri calificarea în semifinalele Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus sâmbătă la Călărași, în cea de a doua partidă a sferturilor / play-off și cu scorul general 2-0 și-au asigurat prezența între primele 4 echipe. În semifinale, Dinamo va întâlni Odorhei sau HCDS Constanța, primul meci fiind programat pe 22 aprilie, la Dinamo.

Citeşte mai mult... [Handbal. Drumul spre un nou titlu. Dinamo s-a calificat in semifinale]

Handbal masculin. Primul pas spre un nou titlu national

Liga Națională, sferturi de finală (meciul 1): Dinamo – Dunărea Călărași 31-26 (14-11). Scor general: 1-0

asoltanei_cu_dunarea.jpgHandbaliștii de la Dinamo și-au arătat adevărata valoare la primul meci din seria sferturilor de finală. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus fără drept de apel în fața formației Dunărea Călărași, un adversar mereu incomod pentru orice echipă din parte a clasamentului. După pauză, Dinamo a condus și cu 11 goluri diferență. Meciul al doilea al fazei are loc sâmbătă (ora 12:00), la Călărași.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Primul pas spre un nou titlu national]

Handbal masculin. Irimus: ”Acum incepe un alt campionat”

Irimus_OK_crop.jpgHandbaliștii de la Dinamo atacă miercuri, 5 aprilie, play-offul Ligii Naționale masculine. Pentru alb-roșiii, campioni naționali en-titre, încep confruntările decisive și eliminatorii din faza a doua. În sferturile de finală, în sistem ”două victorii din trei meciuri”, Dinamo întâlnește pe Dunărea Călărași, adversarul de care s-a lovit și în ultimele două sezoane, în aceeași fază. Primul meci e găzduit de Sala Dinamo, 5 aprilie, ora 18:15.

Citeşte mai mult... [Handbal masculin. Irimus: ”Acum incepe un alt campionat”]

Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei

Suporteri_cu_Holstebro.jpgClubul Sportiv Dinamo pune astăzi în vânzare biletele de acces la meciul dintre Dinamo și Dunăre Călărași, primul din seria sferturilor de finală (se joacă pe sistemul ”două victorii din trei meciuri”). Partida este programată miercuri, 5 aprilie, la ora 18:15, în Sala Dinamo. Pentru că ne dorim o sală plină de suporteri la meciul care deschide lupta finală pentru un nou titlu național, am decis ca prețul unui bilet de acces (intrare generală) să fie de numai 5 lei.

Citeşte mai mult... [Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei]

Handbal masculin. ”Le cerem scuze suporterilor!”

Liga Națională, etapa 26: Dinamo – Steaua 24-29 (14-14)

mironescu_cu_steaua.jpgHandbaliștii de la Dinamo au încheiat sezonul regulat cu o înfrângere puțin scontată, înregistrată vineri, pe teren propriu, cu Steaua. Meciul nu avut relevanță asupra clasamentului, dar a contat din punct de vedere al rivalității dintre cele două grupări. Dinamo a încheiat sezonul regulat pe locul 1, în timp ce Steaua a ratat prezența în play-off.