Home Polo

Polo

Polo. Dinamo a cucerit medaliile de bronz in Superliga

Superliga, finala mică - meciul 5: Dinamo - Sportul Studențesc Corona 13-8 (3-3, 4-1, 1-2, 5-2). Scor general 3-2

Polo_KO_bronz_2017.jpgPoloiștii de la Dinamo și-au îndeplinit obiectivul în sezonul 2016-2017. Jucătorii antrenați de George Georgescu au cucerit medaliile de bronz în Superligă, la finele unei finale mici care s-a decis în cinci meciuri. Jocul decisiv a avut loc marți, 23 mai, în Bazinul olimpic Anatolie Grințescu - Dinamo și a fost dominat clar de alb-roșii. Scorul final, 13-8, este elocvent.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo a cucerit medaliile de bronz in Superliga]

Polo. Finala pentru bronz se decide la meciul cu numarul 5

Finala mică, meciurile 3 și 4: Sportul Studențesc – Dinamo 6-12 (1-3, 3-2, 1-4, 1-3) și 9-3 (2-1, 3-1, 1-1, 3-0). Scor general: 2-2

enescu_cu_sportul.jpgPoloiștii de la Dinamo au reușit să recupereze la Brașov meciul pierdut pe teren propriu, în finala mică a Superligii. Cele două echipe și-au împărțit și de data aceasta victoriile, iar scorul general a devenit 2-2. Medaliile de bronz ale sezonului 2016-2017 se vor decerna la meciul decisiv programat pe 23 mai, ora 11:00, la Bazinul Anatolie Grințescu – Dinamo.

Citeşte mai mult... [Polo. Finala pentru bronz se decide la meciul cu numarul 5]

Polo. Meciul doi al finalei mici, decis la loteria penaltyurilor

Superliga, finala pentru bronz (meci 2): Dinamo – Sportul Studențesc Corona 10-12 (1-3, 3-1, 1-3, 4-2 / 1-3 penltyuri de departajare). Scor general 1-1

Calin_cu_sportul.jpgPoloiștii de la Dinamo au cedat dramatic în meciul doi al finalei pentru bronz. Partida s-a desfășurat în Bazinul olimpic Tolea Grințescu – Dinamo, iar soarta ei a fost decisă la penaltyuri de departajare. După patru reprize, scorul a fost egal, 9-9. Sportul Studențesc egalează astfel situația la general, 1-1, iar finala mică se mută pentru două meciuri la Brașov.

Citeşte mai mult... [Polo. Meciul doi al finalei mici, decis la loteria penaltyurilor]

Polo. Dinamo, primul pas spre medaliile de bronz

Superliga, finala mică (meci 1): Dinamo – Sportul Studențesc Corona 9-8 (4-3, 2-2, 3-2, 0-1)

enescu_cu_sportul.jpgPoloiștii de la Dinamo și-au trecut în cont prima victorie în finala mică a Superligii, care se dispută în sistem play-off - ”trei din cinci meciuri”. Succesul a venit la finele unui meci disputat, cu un final tensionat, în care Dinamo a fost mai mereu la conducere. Meciul al doilea e programat duminică, 14 mai, tot în Bazinul Tolea Grințescu – Dinamo.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo, primul pas spre medaliile de bronz]

Polo. Incepe finala pentru bronz: Dinamo – Sportul Studentesc Corona

Echipa_cu_AradPoloiștii de la Dinamo încep astăzi asaltul pentru medaliile de bronz ale Superligii. Jucătorii antrenați de George Georgescu vor întâlni în duelul din finala mică același adversar ca în ultimele trei sezoane, Sportul Studențesc Corona. În 2014, Dinamo a cucerit bronzul (scorul general 3-2), în următoarele două s-au impus ”Studenții”, cu același scor (3-1).

Citeşte mai mult... [Polo. Incepe finala pentru bronz: Dinamo – Sportul Studentesc Corona]

Pagina 10 din 39

Săptămâna 14-20 ianuarie 2019

Polo. Cupa României (turneu), 17-19 ianuarie, Bazinul Ghencea. Joi, 17 ianuarie, sferturi de finală, ora 20:30: Dinamo – Rapid

Polo. Campionatul Național de junioare (turneu), 18-20 ianuarie, București

Volei feminin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 16 ianuarie, ora 17:30: Dinamo – CSM Târgoviște. Sala Dinamo

Volei masculin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 20 ianuarie, ora 12:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo

Scrimă. Campionatele Naționale de juniori - spadă, 16-19 ianuarie, București