Home Polo

Polo

Polo. Junioarele, locul doi dupa primul turneu al Campionatului National

dinamo_polo_junioareLa prima participare în Campionatul Național de junioare, echipa de polo Dinamo a avut o evoluție remarcabilă în cadrul primului Turneu, desfășurat în perioada 1-4 februarie la Târgu Mureș. Elevele antrenorului Florian Dumitrache cu câștigat cinci partide și au pierdut un singur meci, încheind turneul pe locul doi.

Citeşte mai mult... [Polo. Junioarele, locul doi dupa primul turneu al Campionatului National]

Polo. Calculele hartiei, respectate in dubla intalnire cu campioana

Superliga, etapa 10: Dinamo - Steaua 5-7 (1-3, 1-1, 1-2, 2-1) și 5-11 (0-2, 2-3, 1-4, 2-2)

simion_gogo_cu_steauaPoloiștii de la Dinamo au întâlnit pe teren propriu, în etapa a 10-a a Superligii, campioana en titre, Steaua București. Ambele partide s-au încheiat cu victoria oaspeților, care și-au valorificat forța superioară a lotului. Totuși, alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au avut vineri, în primul meci, o prestație bună. Apărarea a fost eficientă, iar scorul a rămas strâns (5-6 în ultima repriză).

Citeşte mai mult... [Polo. Calculele hartiei, respectate in dubla intalnire cu campioana]

Polo. Dinamo, locul 4 la turneul final al Cupei României

echipa_polo_dinamo_CRBazinul din Ghencea a găzduit, de vineri până duminică, turneul final al Cupei României la polo, competiție la care au participat toate cele opt echipe din Superligă. Dinamo a ocupat la final locul 4, după ce a fost învinsă în finala mică a competiției de Sportul Studențesc Corona cu scorul de 10-7.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo, locul 4 la turneul final al Cupei României]

Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei

polo_dinamo_-_csm_oradeaPoloiștii de la Dinamo au cedat în semifinala cu CSM Digi Oradea, scor 3-6, în cadrul turneului final al Cupei României, competiție găzduită de Bazinul din Ghencea. Dinamoviștii au început bine, au condus cu 2-0 după prima repriză, iar la pauza mare a fost egal, 3-3. În partea a doua, alb-roșiii antrenați de George Georgescu nu au mai putut desface apărarea adversă, iar orădenii și-au impus superioritatea.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei]

Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Dinamo_-_Rapid_et4Poloiștii de la Dinamo s-au calificat în semifinalele Cupei României după ce au învins echipa Rapid cu scorul de 9-5 în prima zi a turneului final găzduit de Bazinul din Ghencea. Alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au forțat atât cât a trebuit pentru a obține victoria. Pentru Dinamo au marcat: Buică 2, Demeter 2, C. Marian 1, A. Georgescu 1, Vrânceanu 1, A. Simion 1, Fornea 1.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei]

Pagina 10 din 42

Săptămâna 24-30 iunie 2019

Multisport. Jocurile Europene, 20 iunie – 1 iulie, Minsk (Belarus)

Handbal. Tragerea la sorți a grupelor Ligii Campionilor, 27 iunie, Viena

Atletism. Campionatele Naționale de juniori 3, 28-29 iunie, Pitești. Grand Prix aruncări, 29 iunie, Poiana Brașov

Gimnastică. Campionatele Mondiale de junioare, 24 iunie – 1 iulie, Gyor (Ungaria)

Lupte. Campionatele Europene U15 (școlare), 28-30 iunie, Polonia

• În data de 29 iunie a.c. (sâmbătă), Bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo va găzdui un eveniment în scop umanitar, organizat sub denumirea de Swimathon București. Din acest motiv, în ziua menționată, nu se vor organiza activități de inițiere și agrement în bazinul acoperit. Mulțumim pentru înțelegere!

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo s-a redeschis pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Programul bazinului descoperit: