Home Polo

Polo

Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei

polo_dinamo_-_csm_oradeaPoloiștii de la Dinamo au cedat în semifinala cu CSM Digi Oradea, scor 3-6, în cadrul turneului final al Cupei României, competiție găzduită de Bazinul din Ghencea. Dinamoviștii au început bine, au condus cu 2-0 după prima repriză, iar la pauza mare a fost egal, 3-3. În partea a doua, alb-roșiii antrenați de George Georgescu nu au mai putut desface apărarea adversă, iar orădenii și-au impus superioritatea.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei]

Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Dinamo_-_Rapid_et4Poloiștii de la Dinamo s-au calificat în semifinalele Cupei României după ce au învins echipa Rapid cu scorul de 9-5 în prima zi a turneului final găzduit de Bazinul din Ghencea. Alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au forțat atât cât a trebuit pentru a obține victoria. Pentru Dinamo au marcat: Buică 2, Demeter 2, C. Marian 1, A. Georgescu 1, Vrânceanu 1, A. Simion 1, Fornea 1.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei]

Polo. Dinamo, dubla victorie la Cluj Napoca

Superliga, etapa 8: Politehnica Cluj – Dinamo 9-18 (3-5, 3-5, 3-4, 0-4) și 5-18 (2-5, 0-7, 3-1, 0-5)

deplasare_oradea.jpgPoloiștii de la Dinamo au început returul cu două victorii logice. Jucătorii antrenați de George Georgescu și-au respectat statutul de favoriți în cele două jocuri de la Cluj Napoca, contând pentru etapa a opta a Superligii. În ambele partide, dinamoviștii au marcat câte 18 goluri. Dinamo are 33 de puncte și ocupă locul 4 în clasament.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo, dubla victorie la Cluj Napoca]

Polo. Victorii impartite in ultima etapa din turul Superligii

Superliga, etapa 7: Dinamo – Sportul Studențesc Corona 7-6 (3-2, 2-4, 2-0, 0-0) și 7-9 (2-2, 0-0, 2-4, 3-3)

Dinamo_-_Sportul_15.12.17Derbyul pentru locurile 3-4 în Superliga de polo s-a încheiat cu victorii împărțite. Dinamo și Sportul Studențesc Corona s-au întâlnit în ultima etapă din turul Superligii, în Bazinul olimpic Tolea Grințescu, iar fiecare echipă a câștigat câte un meci: alb-roșiii pe primul, iar oaspeții pe al doilea. Dinamo încheie turul pe 4 (27p), iar Sportul pe 3 (30p), grație unei victorii în plus obținute la CSM Digi Oradea.

Citeşte mai mult... [Polo. Victorii impartite in ultima etapa din turul Superligii]

Polo. Doua victorii, doua infrangeri in dubla de la Oradea

deplasare_oradea.jpgPoloiștii de la Dinamo au bifat două etape complete în deplasarea de la Oradea. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au jucat patru meciuri în decurs de numai trei zile, cu ambele formații locale. În primele două meciuri, dinamoviștii au cedat, sâmbătă și duminică dimineață, cu vicecampioana CSM Digi Oradea, 12-7 (4-0, 3-3, 4-2, 1-2) și 12-8 (5-2, 3-4, 3-0, 1-2).

Citeşte mai mult... [Polo. Doua victorii, doua infrangeri in dubla de la Oradea]

Pagina 7 din 39

Săptămâna 14-20 ianuarie 2019

Polo. Cupa României (turneu), 17-19 ianuarie, Bazinul Ghencea. Joi, 17 ianuarie, sferturi de finală, ora 20:30: Dinamo – Rapid

Polo. Campionatul Național de junioare (turneu), 18-20 ianuarie, București

Volei feminin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 16 ianuarie, ora 17:30: Dinamo – CSM Târgoviște. Sala Dinamo

Volei masculin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 20 ianuarie, ora 12:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo

Scrimă. Campionatele Naționale de juniori - spadă, 16-19 ianuarie, București