Home Polo

Polo

Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Superliga, etapa 8: Dinamo - Sportul Studențesc Corona 10-13 (2-4, 1-5, 5-2, 2-2) și 8-12 (2-3, 0-5, 2-2, 4-2).

Teohari_cu_Sportul_StudPoloiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii cu două meciuri disputate în bazinul propriu cu rivala din meciurile pentru bronz din ultimii ani, Sportul Studențesc Corona. Oaspeții, cu o echipă întărită față de sezonul trecut, s-au impus în ambele întâlniri. De fiecare dată, decisivă a fost repriza a doua, care le-a adus ”studenților” avantaj consistent la pauza mare.

Read more... [Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului]

POLO. Dinamo, dubla victorie in meciurile cu Rapid

Superliga, etapa 7: Rapid – Dinamo 6-15 (1-5, 3-4, 1-3, 1-3) și 9-12 (1-4, 2-3, 4-4, 2-1)

Castoru_cu_RapidPoloiștii de la Dinamo și-au mai trecut în cont șase puncte în clasamentul Superligii. Jucătorii alb-roșii s-au impus în ambele meciuri disputate în deplasare cu Rapid, în etapa a șaptea a competiției interne. Dragimirescu și Bota, ambii cu câte 5 goluri în cele două meciuri, au fost principalii marcatori dinamoviști.

Read more... [POLO. Dinamo, dubla victorie in meciurile cu Rapid]

Polo. Dubla victorie cu Amefa Arad in Superliga

Superliga, etapa 6: Dinamo – Amefa Arad 22-6 (5-2, 8-0, 4-2, 5-2) și 18-4 (5-0, 3-1, 7-1, 3-2)

Teohari_cu_AradPoloiștii de la Dinamo au câștigat ambele partide cu Amefa Arad, disputate în etapa a 6-a a Superligii: 22-6 (sâmbătă) și 18-4 (duminică). Meciuri au avut loc în Bazinul olimpic Anatolie Grințescu – Dinamo. După șase etape, Dinamo are 24 de puncte în clasament (8 victorii și 4 înfrângeri).

Read more... [Polo. Dubla victorie cu Amefa Arad in Superliga]

Polo. Chiar daca a pierdut, Dinamo s-a tinut bine in dubla cu Steaua

Superliga, etapa 5: Steaua – Dinamo 15-12 (1-1, 7-3, 4-6, 3-2) și 10-7 (3-2, 3-0, 2-1, 2-4)

echipa_deplasare_cu_steauaPoloiștii de la Dinamo nu au putut răsturna calculele hârtiei în cele două meciuri susținute în deplasare cu Steaua, campioana ultimelor ediții ale Superligii, dar s-au ținut bine. Alb-roșiii au avut momente bune de joc, cu reprize pe care le-au dominat, și numai tinerețea lotului a rupt echilibrul în celelalte perioade (în ambele jocuri, decisivă a fost repriza a doua).

Read more... [Polo. Chiar daca a pierdut, Dinamo s-a tinut bine in dubla cu Steaua]

Polo. Victorii categorice cu CSM Targu Mures in etapa a patra

Superliga, etapa 4: Dinamo – CSM Târgu Mureș 25-6 (4-2, 7-1, 5-3, 9-0) și 16-7 (2-0, 4-2, 2-4, 8-1)

bota_cu_tg_muresPoloiștii de la Dinamo și-au trecut în cont încă șase puncte în clasamentul la zi al Superligii. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu s-au impus categoric în fața echipei CSM Târgu Mureș, nou venită în principala competiție internă. Dinamo are 18 puncte în noul sezon (6 victorii – 2 înfrângeri).

Read more... [Polo. Victorii categorice cu CSM Targu Mures in etapa a patra]

Page 7 of 44

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Săptămâna 17-23 februarie 2020

Handbal. Liga Campionilor, barajul pentru optimile de finală (tur), 22 februarie, ora 18:30 (20:30 – la București): Sporting Lisabona – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 17), 22 februarie, ora 12:00: Dinamo – CSM Câmpia Turzii. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 20), 22 februarie, ora 14:00: Dinamo – FC Argeș Pitești. Sala Dinamo

Polo. Campionatul Național feminin, turneul II, 21-23 februarie, Bazinul Floreasca

Atletism. Campionatul Național Under 20, 21-22 februarie, București

Judo. Campionatul Național U18, 21-23 februarie, Deva

Judo. Grand Prix Duesseldorf, 21-23 februarie, Germania

Karate. Transilvania Open, 21-22 februarie, Cluj-Napoca